23 Eylül 2020, Çarşamba
Son Dakika

Yıldırım-9 Şenyayla Operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı Muş, Bingöl ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlıkları'nca, bin 22 personelin katılımıyla "Yıldırım-9 Şenyayla Operasyonu"nun başlatıldığını duyurdu.
03.09.2020 09.43.44

Bölücü terör örgütünü Türkiye'nin gündeminden çıkarma hedefiyle başlatılan Yıldırım Operasyonları'na bir yenisi daha eklendi.

İçişleri Bakanlığı’dan gelen açıklama şöyle:

* Bölücü terör örgütünü tamamen ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla Muş, Bingöl ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlıklarınca “Yıldırım-9 Şenyayla” operasyonu başlatıldı.

72 operasyonelel tim

* Operasyonda Muş, Bingöl ve Diyarbakır İl Jandarma Komutanlıklarında görevli; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (1.022) personel [(72) operasyonel tim] görev alıyor.

* Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen Yıldırım (1-2-3-4-5-6-7-8) operasyonları kapsamında bugüne kadar toplam 38 terörist etkisiz hale getirildi, 22 işbirlikçi yakalandı, 80 mağara, sığınak ve depo imha edildi, çok sayıda silah-mühimmat, gıda ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

* Yıldırım operasyonları, halkımızın desteği ile inaçlı ve kararlı bir şekilde başarı ile devam ediyor.

İTTİFAK-AAYorum Ekle