Bu aracı BMW, standart X5 modellerinden rahatlıkla ayırt edilemeyecek şekilde dizayn etti. Ön ızgarada yer alan  M logolu çubuklar, parlak siyah M ayna kapakları, BMW tavan rayları ve M egzoz sistemi gibi spor bir dokunuşlara sahip. Bu özellikler sayesinde, X5 Protection VR6'nın ilk savunma hattı gizlilik.

Euro 7 emisyon normlarının gevşetilmesi konuşuluyor Euro 7 emisyon normlarının gevşetilmesi konuşuluyor

motor1.com'un haberine göre: Araç dışındaki tanıdık görünümün altında, kapılar, yan çerçeve, tavan ve gövde bölgesine oturan kalıplanmış yüksek mukavemetli çelik plakalar buluyor. Bunun yanı sıra, zırhlı bir bagaj bölmesi ve alüminyum bir parça kalkanı yer alıyor. Yakıt deposuna mermi veya parçacıklar nüfuz ederse, özel bir kasa delikleri kapatıp sızıntıları önleyebiliyor. X5 Protection VR6, VPAM balistik gereksinimlerini karşılıyor, ancak alıcılar daha fazla koruma için isteğe bağlı alt gövde zırhı ve ekstra tavan zırhı seçebilirler.

Bunun dışında, X5 Protection VR6, standart  BMW X5 M60i xDrive modelinin temelini oluşturuyor. 4.4 litrelik çift turbolu V8 motor, 48 volt hafif hibrit sistemle birleşerek 523 beygir gücü üretiyor. Performansın ağırlık artışından etkilendiği belirtiliyor ve 0-100 km/s hızlanmasını 5.9 saniyede gerçekleştiriyor. X5, önceki zırhlı X5 modelinin performansına uyumlu şekilde 210 km/s  maksimum hıza sahip. Bu arada, süspansiyon ve fren sistemleri ağır zırhla başa çıkmak üzere ayarlanmış durumda.

2023 Münih Otomobil Fuarı'nda tanıtılacak olan BMW X5 Protection VR6, kullanıcıların güvenliği için geliştirilmiş bir SUV olarak dikkat çekiyor. (HABER MERKEZİ)