Husumetli iki grup arasında barış toplantısı kanlı bitti Husumetli iki grup arasında barış toplantısı kanlı bitti

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde liman dışında fırtınaya yakalanan Kafkametler adlı gemideki kaybolan mürettebatın dramı devam ediyor. Bugün yapılan arama çalışmalarında, geminin batığına ulaşıldığı belirtildi. Özellikle geminin telsizcisinin ailesine gönderdiği çaresiz mesaj, olayın vahametini gözler önüne serdi.

Geminin telsizcisi Mustafa Nacar'ın ailesine gönderdiği mesajda, "Hakkınızı helal edin, gemi karaya oturdu. Batıyoruz" ifadeleri yer alıyor. Bu dramatik mesajın ardından gemiye ulaşma çabaları devam ederken, yapılan arama çalışmalarında geminin iki parça halinde battığının tespit edildiği açıklandı.

zonguldak liman

Mürettebatın yakınları, kaybolan sevdiklerinden gelecek umutlu bir haberi beklerken, yaşanan dramatik anların daha da derinleştiği görülüyor. Baba Mehmet Nacar'ın, oğlu Mustafa Nacar'a ulaşmak için yaptığı çağrıların cevapsız kalması, aile içindeki endişeyi arttırıyor.

Gemi batığının tespit edilmesiyle birlikte, kurtarma ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Ancak geçen her dakika, umutları azaltıyor ve aileleri derin bir bekleyişin içine sürüklüyor. Gemideki diğer mürettebatın durumu hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmazken, arama çalışmalarının titizlikle devam ettiği belirtiliyor.

Kaynak: İHA