19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıl dönümü, kutlama programları dahilinde bu sabah ilk olarak Marmaris İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Cem Tuncel, Atatürk büstüne çelenk sundu. Çelenk töreninin ardından kutlamalar Marmaris Şehir Stadyumu’nda devam etti.

Tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı: Bolu geçişi rahat Tatilcilerin dönüş yolculuğu başladı: Bolu geçişi rahat

Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü, Cumhuriyet Başsavcısı Fatmagül Yörük, Garnizon Komutanı Tuğamiral Neslim Eski, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Murat Çam, Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Emre Alay, kurum ve kuruluş müdürleri, gaziler, STK’lar, vatandaşlar ve okulların katıldığı Marmaris Şehir Stadyumu’ndaki tören, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu’nun geçişi ile başladı.

Törende Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’ın mesajının okunmasının ardından Marmaris Gençlik ve Spor Müdürü Cem Tuncel’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Akabinde dereceye giren öğrencilere Marmaris Kaymakamı Nurullah Kaya, Garnizon Komutanı Tuğamiral Neslim Eski ve Marmaris Belediye Başkanı Acar Ünlü madalyalarını takdim etti. Ödül töreninin ardından Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi ve Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi öğrencilerinin sunduğu halk oyunları, jimnastik, dans ve Judo gösterileri gerçekleştirildi.

Tören, Marmaris Sabancı Anadolu Lisesi ve Nurettin Gençalioğlu Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Gençlik Andı’nın okunması ve bayrak töreni ile sona erdi.

19 Mayıs kutlama programları saat 20.30’da Kentenci Otel önünden başlayacak Fener Alayı, saat 21.00’da 19 Mayıs Gençlik Meydanında Karşı Sokaklar grubunun konseri ve saat 22.00’de 19 Mayıs Gençlik Meydanında DJ Muzzo konseri etkinlikleri ile devam edecek.

Kaynak: iha