Polis ekiplerinin gerçekleştirdiği "Narkoçelik-10" operasyonu, 55 ilde uyuşturucu madde imalatçılarına ve satıcılarına yönelik olarak düzenlendi. Operasyon kapsamında 1 ton 19 kg uyuşturucu madde ve 1 milyon 23 bin adet uyuşturucu hap ele geçirilirken, 250 sokak satıcısı da yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlükleri tarafından yürütülen "Narkoçelik-10" operasyonlarının detaylarını açıkladı. Operasyona, 615 ekip, 1542 personel ve 35 narkotik dedektör köpeğinin katıldığı belirtildi.

Operasyonlar, İzmir, Ankara, Antalya, Samsun, Mersin, Kırklareli, Adana, Konya, Aydın, Karaman, Bolu, Çanakkale, Isparta, Van, Osmaniye, Afyonkarahisar, Diyarbakır, Gaziantep, Kocaeli, Muğla, Şanlıurfa, Bursa, Kırıkkale, Hatay, Rize, Düzce, Bilecik, Malatya, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Sivas, Trabzon, Tekirdağ, İstanbul, Adıyaman, Aksaray, Denizli, Kahramanmaraş, Yalova, Yozgat, Balıkesir, Mardin, Batman, Gümüşhane ve Eskişehir illerinde gerçekleştirildi.

İstanbul'da rüşvet alan 2 vergi memuru tutuklandı İstanbul'da rüşvet alan 2 vergi memuru tutuklandı

Operasyonlar sonucunda 1 ton 19 kg uyuşturucu madde ve 1 milyon 23 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildiği bildirildi.

Operasyonlarda 250 zehir tacirinin yakalandığı öğrenildi.

Yerlikaya sosyal medya paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Zehir tacirlerine sesleniyorum: Gençlerimizi zehirlemenize asla izin vermeyeceğiz. Sizi tek tek yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız milletimizin destek ve dualarıyla kararlılıkla devam edecek. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi ve jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle"

Kaynak: HABER MERKEZİ