Ruhsatsız silah taşıyan şahıslara ve silah kaçakçılarına yönelik 63 ilde gerçekleştirilen operasyonlar devam ediyor. Son 4 günde yapılan operasyonlarda 966 şüpheli hakkında işlem yapıldı ve 852 silah ele geçirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın yaptığı açıklamaya göre, ülke genelinde 63 ilde gerçekleştirilen "Mercek-14" operasyonunda 852 silah ele geçirildi. Operasyon kapsamında yapılan çalışmalarda çok sayıda şüpheli de gözaltına alındı.

İstanbul, Ankara, Adana, İzmir ve daha birçok ilin de dahil olduğu toplam 63 ilde, 4 gün boyunca devam eden operasyonlarda Emniyet ve jandarma ekipleri yoğun bir şekilde çalıştı. 

Avcılar'da 4 katlı bina önündeki kaldırım çöktü: Apartman boşaltıldı Avcılar'da 4 katlı bina önündeki kaldırım çöktü: Apartman boşaltıldı

Operasyonlar neticesinde toplamda 644 ruhsatsız tabanca, 56 kurusıkıdan çevrilmiş silah, 12 uzun namlulu tüfek ve 140 ruhsatsız av tüfeği olmak üzere toplamda 852 silah ele geçirildi. Ayrıca, 966 şüpheli hakkında da yasal işlem başlatıldı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın açıklaması şöyle: "Operasyonu gerçekleştiren ekipleri tebrik ederim. Ruhsatsız silah temin edenlerle de silah kaçakçılarıyla da mücadelemiz sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edecek."

Muhabir: SERTAÇ VİRANCIK