"Bozdoğan-28" operasyonları kapsamında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin bahar aylarında kırsalda eylem yapmak amacıyla mağara ve sığınaklara sakladıkları silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesi için çalışmalar gerçekleştirildi. Operasyonlar sonucunda 8 ilde bulunan 82 mağara, sığınak ve barınma alanı imha edildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı ve İstihbarat Başkanlığı koordinasyonunda, Tunceli, Şırnak, Bingöl, Mardin, Diyarbakır, Bitlis, Siirt ve Hatay illerinde "Bozdoğan-28" Operasyonlarının gerçekleştirildiğini açıkladı. Bu operasyonda Jandarma Özel Harekat (JÖH), Komando ve Güvenlik Korucuları'ndan oluşan 338 tim, 4 bin 283 jandarma personeli ile J-SİHA ve ATAK helikopterlerinin desteğinin sağlandığı belirtildi.

Çatıdan düşen reklamcı kurtarılamadı Çatıdan düşen reklamcı kurtarılamadı

Operasyonlar sonucunda özellikle 206 kilogram amonyum nitrat ve C4 patlayıcı madde, 15 adet el yapımı patlayıcı (EYP) ve düzeneği, 859 adet çeşit çap ve ebatta mühimmat, 9 adet pompalı tüfek ile 7 adet el bombası gibi çeşitli silah ve patlayıcı maddelerin ele geçirildiği belirtildi.

Yerlikaya sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Aziz milletimizin bilmesini isterim ki; yılın 365 günü, 4 mevsim, 12 ay, gece gündüz demeden şehir içinde de kırsalda da operasyonlar düzenliyoruz. Terörle mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar kararlılıkla devam edecek. Terör örgütünün lojistik amaçlı kullanmak ve eylem yapmak için hazırladığı inleri tek tek tespit edilip başlarına yıkıldı. Operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Kaynak: HABER MERKEZİ