Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son değerlendirmelerine göre bugün Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Bolu’nun doğusu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Amasya ve Tokat’ın batısında kuvvetli yağış bekleniyor. Başkent Ankara’daki yağışların öğle saatlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

'Sarı' kod ile uyarılan 9 ilde bugün gök gürültülü sağanak bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Uyarı yapılan iller

Amasya, Çorum, Bolu, Tokat, Karabük, Ankara, Çankırı, Kastamonu, Kırıkkale

Harita-91

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre; hava sıcaklığı, mevsim normalleri civarında, Trakya kesimlerinde ise normalin üzerinde seyredecek.

Rüzgar, genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu’nun batısında yer yer kuvvetli olarak esecek.

Yağmur 3-4

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor) 22

İstanbul: Parçalı, yer yer çok bulutlu 26

İzmir: Parçalı ve az bulutlu 29

Yağmur 4-3

Neslim Güngen ile beraber 17 kişi tutuklandı Neslim Güngen ile beraber 17 kişi tutuklandı

Adana: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28

Antalya: Parçalı, yer yer çok bulutlu, yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların batısının iç kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor) 24

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, yerel sağnak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Yağmur 1-4

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 21

Erzurum: Parçalı, yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 22

Diyarbakır: Parçalı ve az bulutlu 35

Yağmur 6-1

Sarı kod nedir?

Sarı kod uyarısı, hava durumunun potansiyel olarak tehlikeli olduğu anlamına gelir. Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunması gerekmektedir.

Kaynak: HABER MERKEZİ