Yaklaşık 30 bin üyesi olan California Fakülteler Birliği (CFA) sendikasından yapılan açıklamada, "daha yüksek ücret ve daha uzun doğum izni" taleplerini kabul etmeyen üniversite yönetimine karşı bugünden itibaren 1 hafta boyunca iş bırakma eylemi başlattıkları belirtildi.

Açıklamada, aralarında profesör, araştırmacı, kütüphane görevlisi ve diğer işçilerin de bulunduğu yaklaşık 30 bin sendika üyesinin, CSU'nun 23 ayrı kampüsünde hafta boyu greve devam edeceği bilgisi yer aldı.

Los Angeles'ta grev nedeniyle tüm okullar üç gün kapalı kalacak |  Independent Türkçe

CSU yönetiminden istedikleri "yüzde 12'lik ücret artışının kabul edilmediği" kaydedilen açıklamada, üniversitenin hesaplarında 766 milyon dolardan fazla rezerv fonunun bulunduğu aktarıldı.

Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

CSU yetkilileri ise maaş taleplerinin mali açıdan uygun olmadığını ancak yüzde 5 maaş zammı yapabilme güçlerinin olduğunu açıkladı.

CSU Rektör Yardımcısı Leora Freedman, rezerv fonunun ücret artışları için kullanılamayacağını, bu paranın ekonomik belirsizlik, yangın veya deprem gibi acil durumlar için ayrıldığını ifade etti.

CFA üyeleri, "daha yüksek ücret, daha yönetilebilir iş yükleri ve ebeveyn izninde artış" talebiyle geçen bir dizi grev düzenlemişti.

Kaynak: AA