aşkent siyasi kulislerine göre, 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nın adayı olarak, Mehmet Halis Bilden’i AK Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin belediye başkan adaylarını ilan etti! Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin belediye başkan adaylarını ilan etti!

MEHMET HALİS BİLDEN KİMDİR?

12 Ekim 1968'de Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde doğan ve Kazıktepe Köyü İlkokulu (1979) ile Diyarbakır İmam Hatip Lisesi'ni (1988) tamamlayan Halis Bilden, Dicle Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi'nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü Mühendislik Mimarlık Fakültesi'nde tamamladı. 1994-1995 yılları arasında İstanbul Pendik Belediyesi'nde Mühendis olarak görev aldı ve ardından 1996–1999 tarihleri arasında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 1999–2000 yıllarında askerlik görevini tamamladı.

AK Parti’nin Adana Büyükşehir adayı Fatih Kocaispir mi? AK Parti’nin Adana Büyükşehir adayı Fatih Kocaispir mi?

2001–2004 yılları arasında Adana Büyükşehir Belediyesi’nde Daire Başkanı olarak çalıştı, 2004-2005 yılları arasında ise Adana Seyhan Belediyesi'nde Teknik Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. 2005–2006 yılları arasında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nde Daire Başkanı olarak görev yaptı. 2006 yılında, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımcılığına vekâleten baktı. 2006 yılında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı'na atandı. 2007-2008 yıllarında Et ve Balık Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliği'nde bulundu. 2008 yılında Et ve Balık Kurumu Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, 13.05.2008 tarihinden itibaren Tarım İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Evli ve üç çocuk babası olan Mehmet Halis Bilden, İngilizce bilmektedir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin belediye başkan adaylarını ilan etti! Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin belediye başkan adaylarını ilan etti!

İngiliz Kraliyet ailesi hakkındaki bilinmeyen gerçekleri okuduğunuzda aklınız gidecek! İngiliz Kraliyet ailesi hakkındaki bilinmeyen gerçekleri okuduğunuzda aklınız gidecek!

İbo ile Güllüşah filminin Oya'sı bakın hangi şarkıcının annesi çıktı! İbo ile Güllüşah filminin Oya'sı bakın hangi şarkıcının annesi çıktı!

İBB adayı Murat Kurum: "31 Mart seçimleri tüm dünya mazlumlarının umutla beklediği bir seçimdir" İBB adayı Murat Kurum: "31 Mart seçimleri tüm dünya mazlumlarının umutla beklediği bir seçimdir"

Yeşilçam’da ‘Kırmızılı Kadın’ karakteriyle ünlenen Şehnaz Dilan: Bize para vermezlerdi! Yeşilçam’da ‘Kırmızılı Kadın’ karakteriyle ünlenen Şehnaz Dilan: Bize para vermezlerdi!

Çin’den Avrupa’ya konteyner taşıma fiyatı dört katına çıktı Çin’den Avrupa’ya konteyner taşıma fiyatı dört katına çıktı

Adanalı ünlüler: Çukurova'nın bağrından çıkan o isimler! Foto Galeri: Adanalı ünlüler: Çukurova'nın bağrından çıkan o isimler!

Kaynak: NURCAN GÖKÇE