GDL’in eylemi, devlete ait Deutsche Bahn tarafından işletilen yolcu hizmetlerini ve yük trenlerini kapsıyor. Grevin başlamasının ardından ülke çapında demiryolu ulaşımı durma noktasına geldi. İşe gidip gelenler uzun mesafe otobüs, araba veya uçak yolculuğu gibi alternatifler aramak zorunda kaldı.

Almanya Demir

UZUN MESAFE TRENLERİNİN YÜZDE 80’İ İPTAL EDİLDİ

NTV'nin haberine göre, önceki grevlerde olduğu gibi, uzun mesafe trenlerinin yaklaşık yüzde 80’i iptal edildi ve bölgesel hizmetlere de önemli kısıtlamalar getirildi. Yük taşımacılığında da büyük aksamalar yaşandı. Alpler, Polonya ve İskandinavya’ya giden Avrupa yük trafiğinin yanı sıra Hollanda veya Belçika’nın da grevden etkilendiği belirtildi.

Demiryolu

Biden'dan açıklama geldi: ABD Gazze'ye havadan insani yardım yapacak! Biden'dan açıklama geldi: ABD Gazze'ye havadan insani yardım yapacak!

SENDİKA ÇALIŞMA SAATLERİNİN DÜŞÜRÜLMESİNİ İSTİYOR

GDL, ücret artışlarının yanı sıra, maaş kesintisi olmaksızın çalışma saatlerinin haftada 38’den 35’e düşürülmesini talep ediyor. Sendika, bunun demiryolunda çalışmayı daha cazip hale getireceğini ve yeni işe alımların önünü açacağını savunuyor. Deutsche Bahn ise yalnızca 37 saati kabul etmeye hazır olduğunu söyleyerek, sendikanın taleplerinin gerçekçi olmadığını ileri sürüyor.

Demiryolu Almanya

Kaynak: HABER MERKEZİ