Emeklilere yüzde 49,25 oranında açıklanırken, en düşük emekli aylığı 10 bin TL oldu. Ancak Bağ-Kur SSK emekli maaşı farkı henüz hesaplara geçmedi ancak milyonları heyecanlandıracak kulis bilgisi geldi.

Buna göre 10 Mart sonrasında emeklilere 4 bin liralık seyyanen zam yapılabileceği iddia edildi. Gazeteci Fatih Portakal, “Mart ayında belki zam yapılabilir” derken, Prof. Dr. Sefer Şener ise erken emeklilik için iki çalışma yapılacağını ve üçüncü adımın emekliye ek zam konusu olacağını söyledi.

SSK Bağkur emekli maaşı zammı yüzde 49,25’e yükseltilerek memur ve memur emeklisi maaşları ile eşitlendi. En düşük emekli maaşı da 10 bin lira oldu. Karar Meclis’ten geçerek Cumhurbaşkanlığı’na sunuldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasından geçecek düzenleme sonrasında kararın Resmi Gazete’de yayımlanması bekleniyor. Ardından 1 hafta içinde ise Bağ-kur SSK emekli maaşı zam farkı hesaplara aktarılacak.

Şehit yakını gazi ve gazi yakını 500 kişiye atama Şehit yakını gazi ve gazi yakını 500 kişiye atama

Sürprizlere hazır olun ek zam furyası bitmeyecek

Öte yandandan hayat pahalılığı karşısında hergün biraz daha seslerini yükselten emekliler kurdukları plotformlardan içinde bulundukları sefaleti yansıtmaya devam ediyorlar. Sosyal medya hesaplarından ve youtube kanallarındaki mikrofonlara açıklamalar yapan emekli vatandaşlar artık açlıkla pençeleştiklerini kira ve zaruri ihtiyaçları dahi gündemlerine alamadıklarını ifade ediyorlar.  Hoşnutsuzluğun had safhaya varması yerel yönetimlerde başarı sağlamayı hedefleyen iktidar partisini oldukça düşündürüyor.

İşaretler açıklamanın Mart ayında yapılacağırı gösteriyor

Emekli ücretlerinde çok ciddi bir iyileştirme yapmak hatta en düşük emekli maaşını asgari ücretle aynı düzeye getirmek için bakanlıkta hummali bir çalışma yapıldığına dair haberler kulislere sızdı. Önümüzdeki Mart ayı içinde bizzat Cumhurbaşkanı tarafından bu konuda özel bir müjdeli açıklama getirileceğide kulislere yayılan bilgiler arasında 

Kaynak: HABER MERKEZİ