Galatasaray'ın maçına yabancı VAR hakemi Galatasaray'ın maçına yabancı VAR hakemi

Antalyaspor Kulübü Başkanı Sinan Boztepe ve Asbaşkan Alkan Evren, düzenlenen iftar programında gazetecilerle bir araya geldi.

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Eğitimcisi Hugh Dallas'ın hakemlerle çevrim içi gerçekleştirdiği toplantının görüntülerinin sosyal medyada dolaşmasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Gerçeklerin ortaya çıkmasıyla haklı olduğumuz ortaya çıktı. Bu durum, daha önce Galatasaray maçı sonrasında dile getirdiğimiz itirazlarımızın haklılığını kanıtlıyor" dedi.

Boztepe, 3 puanın kendilerinden alınarak rakibe verildiğini vurgulayarak, "Anadolu kulüpleri ya da Antalyaspor olarak hakkımızın gasp edilmesine izin vermeyeceğimizi her platformda ifade ediyoruz. Bundan sonra da bu duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. İlahi adaletin varlığına inanıyoruz. Gerçekler hızlı bir şekilde ortaya çıktı ve bu sayede haklı itirazlarımız tüm Türkiye tarafından duyuldu. Bu konuda birçok özür ve destek mesajı aldık. Bu durum bizi mutlu etti" şeklinde konuştu.

Haksızlığa çanak tutanlar görevden alınmalı

Boztepe, Kulüpler Birliği Toplantısı'nda bu konuların detaylı bir şekilde ele alınacağını belirterek, "Artık Türkiye Futbol Federasyonu, MHK ya da diğer kurumlar tarafından yapılan haksızlıkların masaya yatırılması gerekiyor. Eğer bir kişi veya kurum haksızlığa karışıyorsa, bu tür önemli görevlerde yer alması uygun değil. Bu tür kişiler veya kurumlar kutsal görevlerin başında olmamalı" şeklinde konuştu.

Boztepe, temiz ve şaibesiz bir lig için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını belirterek, bu hedefe ulaşmak için her türlü çözümün değerlendirilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, ligin kalitesini artırmak için yabancı hakemlerin getirilmesi konusunda kulüp olarak destek vereceklerini ifade etti.

Buradan başlayalım

Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur'un "Temiz bir lig için ilk imzayı biz atalım. Herkes incelensin" şeklindeki açıklamasını hatırlatılmasına Boztepe, "Bizim zaten haykırışlarımızın hepsi Galatasaray maçındaydı. O zaman çıkılsın açıklama yapılsın, 'Kazandığımız penaltı, penaltı değildi. Attığım gol ofsayttı' denilsin. Temizliğe başlayacaksak buradan başlayalım. Lehimize olan kararlarda sessiz kalıp da aleyhimize olan kararlarda ortaya çıkarsak bu lig düzelmez. Kendi lehimize de böyle kararlar istemiyoruz" ifadelerini kullanıldı.

Doğru karar olur

Abdulkadir Bitigen'in hakemliği bırakması gerektiği yönünde yorumların olduğunun hatırlatılması üzerine Boztepe, "Çok doğru bir karar olur. Video kayıtlarını hepimiz izledik. 'O anki psikolojim ne dedi, onu bilmiyorum. Oyuncuların tepkisine baktım' gibi cümleleri profesyonel hakemlerin kurması söz konusu bile olamaz. Çok talihsiz konuşmalar. Düdüğünü asması gereken çok ciddi sayıda hakem var. Bence assınlar ve bu işi düzgün yapacak insanlar gelsin" ifadelerine yer verdi.

Yalnız bırakıldık

Antalyaspor-Trabzonspor maçında attığı golün ardından yaptığı hareket nedeniyle kadro dışı bırakılarak ülkesine dönen İsrailli futbolcu Jehezkel konusunda tamamen yalnız bırakıldıklarını ifade eden Boztepe, "Antalyaspor ailesi olarak bu krizi yönetmeye çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçlerde devletimizden, TFF'den aldığımız doğru kararla ilgili destek bekliyoruz" diye konuştu.

Ankaragücü'nü evlerinde yenip Beşiktaş galibiyeti ile yakaladıkları havayı sürdürmek istediklerini belirten Boztepe, transfer kısıtlamalarının ise sürdüğünü, toplamda 1 milyon Euro civarında borçlarını ödemeleri durumunda kısıtlamanın kalkacağını ifade etti.

Hedef ilk 5-6

Boztepe, bütün maçlardan puan ve puanlar alarak ligi ilk 5 ya da 6 içerisinde bitirmeyi hedeflediklerini ifade ederek, "Şu andan itibaren bütün oynayacağımız müsabakalar zaten kendi rakiplerimiz. Her rakibin üzerinde puan almayı hedefliyoruz. Ligi ilk 5-6 içinde bitiririz diye düşünüyorum. Hakemler müsaade ederse bunu da açıklamadan geçmeyelim" dedi.

Fenerbahçe'nin şampiyonluğa oynayan bir kulüp olduğunu vurgulayan Boztepe, ligden çekilme düşüncesinin doğru olduğunu düşünmediğini ifade etti.

Alkan Evren ise, "Ankaragücü maçında istediğimiz hedefler doğrultusunda 3 puan alacağımızı düşünüyoruz. Bundan sonra rakiplerimizle oynayacağımız maçlar var. Hepsinden puan ve puanlar alabiliriz. Bu da bizi ligde üst sıralara çıkaracaktır" diye konuştu. 

Kaynak: İHA