Basketbol THY Avrupa Ligi'nde play-off heyecanı yarın başlayacak Basketbol THY Avrupa Ligi'nde play-off heyecanı yarın başlayacak

Antalyaspor’un İsrailli futbolcusu Sagiv Jehezkel, Trabzonspor maçında attığı gol sonrası kameralara gösterdiği Davut yıldızı ve 7 Ekim saldırısının 100’üncü günü mesajı nedeniyle kadro dışı kalmıştı. PFDK’nın 8 maçlık cezası biten Jehezkel, kulübü tarafından antrenmanlara çağrıldı. Ancak futbolcu, ödemelerini alamadığını ve haksız yere cezalandırıldığını iddia ederek FIFA’ya başvurdu.

Jehezkel, Antalyaspor’dan 1.2 milyon euro tazminat istiyor

İsrail basınında yer alan haberlere göre, Jehezkel, Antalyaspor’un kendisine olan borçlarını ödemediğini ve kulübün kendisine karşı ayrımcı davrandığını savunarak FIFA’ya şikayette bulundu. Jehezkel’in, Antalyaspor’dan sözleşmesinin feshi ve 1 milyon 260 bin euro tazminat talep ettiği belirtildi.

Antalyaspor, Jehezkel’i Türkiye’ye davet etti

Öte yandan, Antalyaspor’un, Jehezkel’in PFDK cezasının sona ermesinin ardından Türkiye’ye dönmesini ve takımla çalışmalara başlamasını istediği öğrenildi. Antalyaspor’un, Jehezkel’in FIFA’ya yaptığı başvuruyu reddettiği ve konuyu hukuki yollardan çözmeye hazır olduğu ifade edildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ