Apple, eski ve modası geçmiş ürünler listesini güncelleyerek birkaç ürününden daha desteğini çektiğini açıkladı. Bu cihazlar arasından en çok dikkat çekeni ise iPhone 5S modeli oldu. 11 yaşındaki iPhone, resmi olarak eski ürünler kategorisine yerleştirildi.

iPhone 5S eski ürünler listesine girdi

shiftdelete.net'in haberine göre; 2013 yılında piyasaya sürülen iPhone 5S; Touch ID’yi iPhone’a getiren ilk model olmuştu. Ayrıca Apple’ın ilk 64-bit mobil işlemcisi olan A7 çipten gücünü alıyordu. Bu da iPhone’un hem daha güçlü hem de daha verimli hale gelmesini sağladı.

Çin tarihte bir ilki gerçekleştirdi: Chang'e-6 adlı uzay aracı Ay'ın karanlık yüzüne iniş yaptı Çin tarihte bir ilki gerçekleştirdi: Chang'e-6 adlı uzay aracı Ay'ın karanlık yüzüne iniş yaptı

Iphone 5 S

Birçok kullanıcı hala iPhone 5S kullanıyor olsa da, yazılım desteği almadığını belirtmek gerekiyor. Yaklaşık iki yıl önce satış ve desteği kesen Apple, iPhone 5S’in yaşam döngüsünün sonuna ulaştığını belirledi.

Buna göre Apple ve yetkili onarım sağlayıcıları artık tamir hizmeti sunmayacak. Onarımlar için parça da temin edilemeyecek.

Apple'a dolandırılma şoku. Şirket bu sefer büyük bir dolandırıcılık ile yeniden gündemde. Apple'ın 12 milyon dolarlık bir kaybı var.

Günümüzde hala iPhone 5S kullanıyorsanız, Apple’ın yazılım ve tamir desteği vermediğinin altını çizmek gerekiyor. Bu da kullanıcıların daha yeni bir modele geçmesini zorunlu kılıyor. iPhone 5S’in iOS 12.5’ten daha yeni yazılım görmediğini de belirtelim.

Ayrıca Apple, 2015 yılında piyasaya sürülen 6. nesil iPod Touch ve 21.5 inç Retina 4K iMac’i de eski ürünler listesine ekledi. Bu cihazların yedek parçaları artık aktif olarak satılmayacak. Ancak Apple, parça tedariği sağlanması durumunda 2 yıla kadar destek sunacak.

Ipod

Öte yandan Apple, iPhone 16 serisi için vites artırdı. iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max olmak üzere dört modelin maket versiyonları sızdı.

En dikkat çekici değişiklikler Pro modellerinin ekran boyutlarında oldu. Buna göre iPhone 16 Pro’nun 6,3 inç ve Pro Max’in ise 6,9 inç ekrana yer vereceği söyleniyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ