Utku Cihan Kimdir?

AK Parti’nin belediye başkan adayı Utku Cihan, 1978 yılında Hopa’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden mezun oldu. 2009-2014 yılları arasında Hopa Belediye Meclis Üyesi olarak görev yaptı. 2014 yılında AK Parti’den belediye başkan adayı oldu ancak seçimi kaybetti. 2018 yılında AK Parti Artvin İl Başkanı seçildi. Evli ve iki çocuk babasıdır.

CHP’nin belediye başkan adayı Utku Cihan ise 1982 yılında Hopa’da doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2014 yılında CHP’den belediye başkan adayı oldu ancak seçimi kaybetti. 2019 yılında CHP’den tekrar belediye başkan adayı oldu ve seçimi kazandı. Bekar ve bir çocuk babasıdır.

Seçim Kampanyası Nasıl Olacak?

Aynı isimli adayların yarışacağı Hopa ilçesinde, seçim kampanyası nasıl şekilleneceği merak konusu. Her iki partinin ilçe teşkilatları, konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak bazı vatandaşlar, adayların isimlerinin karıştırılmaması için farklı renkli afişler, broşürler ve sloganlar kullanılmasını önerdi. Bazı vatandaşlar ise bu durumu esprili bir şekilde karşıladı ve “Utku Cihan kazanacak” dedi.

2019 yerel seçimlerinde Hopa’da CHP’nin adayı Utku Cihan, AK Parti’nin adayı Utku Cihan’a karşı yüzde 39.81 oy alarak seçimi kazanmıştı. AK Parti’nin adayı ise yüzde 39.9 oy almıştı. 2024 yerel seçimlerinde ise aynı isimli adayların yarışacağı Hopa’da seçmenin tercihi ne olacak, hep birlikte göreceğiz.

Saka Gibi Ama Gercek Bu Ilcede Ak Parti Ve Chp 16767604 1301 M

Saka Gibi Ama Gercek Bu Ilcede Ak Parti Ve Chp 16767604 2706 M

Dilipak piyasalardaki canlılığı değerlendirdi: Her şey, adeta alınıp satılan bir Meta’ya dönüştü Dilipak piyasalardaki canlılığı değerlendirdi: Her şey, adeta alınıp satılan bir Meta’ya dönüştü

Kaynak: HABER MERKEZİ