Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ile gittiği Kırıkkale'deki, Mühimmat Komutanlığı'nda şehit yakınları ve gaziler için düzenlenen iftar programına katıldı. Bakan Güler ve beraberindekiler, şehit aileleri ve gazilerle yakından ilgilendi.

İstanbul Havalimanı Avrupa’nın en yoğun havalimanı oldu İstanbul Havalimanı Avrupa’nın en yoğun havalimanı oldu


İftar programında konuşan Bakan Yaşar Güler, tarihi dokusuyla pek çok güzelliği bir arada barındıran, bozlak kültürünün merkezi Kırıkkale'de bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade ederek, mübarek Ramazan ayında birlikte olmanın bahtiyarlığını yaşadığını söyledi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını davetlilere ileten Bakan Güler, "Sizlerin de yakından takip ettiği üzere bölgemizde ve dünyada hassas gelişmelerin yaşandığı, risk ve tehditlerin arttığı karmaşık bir dönemden geçiyoruz. Milli Savunma Bakanlığı olarak tüm bu gelişmeleri yakından takip ediyor; ülkemizin bekası, asil milletimizin güvenlik ve huzuru için son bir asrın en kapsamlı, en yoğun ve en etkili faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz. Kahraman Silahlı Kuvvetlerimiz, bir yandan hudutlarımızın güvenliğini sağlarken bir yandan da terörle mücadelede büyük başarılar elde ediyor" diye konuştu.


Yurt içinde ve sınır ötesinde icra edilen etkili operasyonlar ile örgütün hareket kabiliyetini bitme noktasına getirdiklerini anlatan Bakan Güler, ülkenin tamamında güvenlik ve huzur ortamının tesis edildiğini, terörle mücadelenin yanı sıra hudutların güvenliğini de en güçlü ve en etkili tedbirlerle sağladıklarını kaydetti.

Kaynak: İHA