Bakan Işıkhan, asgari ücret ve emeklilere ara zam yapılacağına ilişkin iddiaların gündeme gelmesiyle birlikte tartışmalara son noktayı koydu.

Peker Holding'in Slovenya'daki tarım robotu üretim fabrikasının açılışı yapıldı Peker Holding'in Slovenya'daki tarım robotu üretim fabrikasının açılışı yapıldı

Ntv'nin haberine göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, asgari ücret ve emeklilere ara zammın gündemde olmadığını ifade etti.

Bakan Işıkhan, bir soru üzerine, "Temmuzda ara zam yok, başta nasıl karar alındıysa süreç öyle işleyecek. En düşük emekli aylığı 10 bin lira. Zaten temmuz ayında enflasyondan ya da sözleşmeden kaynaklanan farklar emekli aylıklarına yansıtılacak. Bunun dışında asgari ücrete ara zam düşünmüyoruz." şeklinde konuştu.

Işıkhan, emeklilerin durumuna ilişkin düzenlemelere dair, "Birçok bakanlık ve özel sektör kuruluşuyla protokollerimizi gerçekleştiriyoruz. Yavaş yavaş belirli bir noktaya geldik. Yakın zaman içerisinde bir lansman gerçekleştireceğiz. Somut bir şey olmadığı sürece paylaşmam çok etik olmaz diye düşünüyorum. Emeklilerimize ayrıcalık tanıyan, onları destekleyecek psikolojik, sosyal ve ekonomik anlamda refahını arttırmak için çalışacağız." açıklamasında bulundu.

Ayrıca, emekli maaşlarında düzenleme olmayacağını da belirtti

Kaynak: HABER MERKEZİ