İncirliova’da yaşayan yaşlı bir çift, Ziraat Bankası’nın bir hatası yüzünden boşanmanın eşiğine geldi. 77 yaşındaki F.B. ve 75 yaşındaki Z.B., bankanın işlem kayıt hatası nedeniyle büyük bir yanılgı yaşadı.

A W161581 01

Bankamatik Ekstresi Şüphe Uyandırdı

Z.B., eşinin bankamatik kartından hesap özeti alırken, eşinin yanında olmasına rağmen hesabında gece boyunca yapılan işlemleri fark etti. Bu durum, eşinin kendisini aldattığını düşünmesine ve boşanma kararı almasına yol açtı.

FETÖ mensuplarıyla şifreli konuşan 8 şüpheli gözaltına alındı FETÖ mensuplarıyla şifreli konuşan 8 şüpheli gözaltına alındı

A W161581 05

Teknolojik Hata Ortaya Çıktı

Çiftin çocukları tarafından yapılan inceleme sonucunda, bankanın hafta sonu işlemlerini pazartesi günü yapılmış gibi kaydettiği anlaşıldı. Bu teknolojik hata, yaşlı kadının şüphelerini doğurmuştu.

A W161581 04

Banka Hatasını Kabul Etti

Yaşlı çiftin çocuklarının ısrarı üzerine banka yetkilileri ile yapılan görüşmede, Ziraat Bankası hatayı kabul etti ve şubeye gelmeleri halinde detaylı bir açıklama yapabileceklerini belirtti. Bu sayede yarım asırlık evlilik, bir yanlış anlama yüzünden sona ermekten kurtuldu.

Kaynak: İHA