HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, uygun görülmesi durumunda DEM Parti'nin İstanbul adayı olmayı düşünebileceğini belirtti.

Türkiye 31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimlere kilitlenirken, İBB Başkanı İmamoğlu ve AK Parti'nin adayı Murat Kurum arasında kıyasıya bir rekabetin yaşanacağı İstanbul'da DEM Parti'nin hamlesi merak ediliyor.

Başak Demirtaş: DEM Parti uygun görürse İstanbul adayı olmayı düşünebilirim

BAŞAK DEMİRTAŞ: DEM PARTİ UYGUN GÖRÜRSE İSTANBUL ADAYLIĞINI DÜŞÜNEBİLİRİM

Cezaevinde tutuklu bulunan HDP'nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş'ın DEM Parti'nin İstanbul adayı olacağı bir süredir dile getiriliyordu. Bu iddialar Başak Demirtaş'a soruldu.

23 Nisanda toplu taşıma araçları ücretsiz mi? olacak 23 Nisanda toplu taşıma araçları ücretsiz mi? olacak

Artı Gerçek'ten İrfan Aktan'a konuşan Başak Demirtaş, "İstanbul Büyükşehir  adaylığı için henüz partimiz DEM Parti'den bize bir öneri gelmedi,sondakika'nın ilettiğine göre  ama halk ister, partimiz de uygun görürse, demokrasi ve toplumsal barışın önünü açacağına inanırsak, düşünebiliriz" diye konuştu.

Demirtaş ayrıca "Bu durumda birilerine kazandırmak veya kaybettirmek için değil, İstanbul'da kazanmak için yarışa gireriz ve iddialı oluruz" dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ