Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Pençe Kilit bölgesinde 9 askerimizin şehit olmasının ardından sosyal medya hesabından olayı kınayan paylaşım yaptı. BBP lideri Destici sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda CHP, DEM, İYİ Parti, TİP, Zafer Partisi, Gelecek Partisi ve Deva Partisi gibi muhalefet partilerinin logolarının bulunduğu bir görselle birlikte " Terörün tüm unsurlarına karşı topyekün mücadele edilmelidir. Bu durum siyasi partilerimiz için de geçerlidir " ifadelerine yer verdi. Destici’nin yaptığı paylaşım muhalefet cephesinde tartışmalara neden olurken tepki de gecikmedi.

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt, "Hain arıyorsan, terörist arıyorsan aynaya bak" ifadeleriyle yanıt verdi.

İYİ Parti’ye geçen Kazım Özgan’ı Farah Zeynep Abdullah böyle tebrik etti İYİ Parti’ye geçen Kazım Özgan’ı Farah Zeynep Abdullah böyle tebrik etti

MUSTAFA DESTİCİ'NİN AÇIKLAMASI

Destici yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

MHP lideri Devlet Bahçeli: CHP'de Atatürk'ten geriye hiçbir şey kalmamıştır MHP lideri Devlet Bahçeli: CHP'de Atatürk'ten geriye hiçbir şey kalmamıştır

“Terörün tüm unsurlarına karşı topyekün mücadele edilmelidir Terör örgütüyle sadece dağda mücadele etmek, kökünü kazımak ve bitirmek için yeterli olmaz. Terörün, başta siyasi uzantıları olmak üzere bütün unsurlarıyla mücadele edilmelidir.

İbrahim Tatlıses’in Yıldız Tilbe'ye “Seni p..z..venklerin elinden aldım” dediği hadisenin bilinmeyen perde arkası! İbrahim Tatlıses’in Yıldız Tilbe'ye “Seni p..z..venklerin elinden aldım” dediği hadisenin bilinmeyen perde arkası!

Devlet güvenlik başta olmak üzere diğer kuruluşlarıyla terör örgütüne karşı amansız bir mücadele verirken , AYM'nin "tarafsızlık ve hukuk" bahanesiyle, bu mücadeleye zarar verecek kararların altına imza atması, HDP'nin kapatılması ve hazine yardımının kesilmesi gibi, beklenen ve aciliyeti olan kararları almaması ya da alamaması, terör savunuculuğundan cezası kesinleşenlerle ilgili her defasında hak ihlali kararı vermesi kabul edilemez.

Mustafa Destici Gorsel 1

Devlete, ülkeye ve millete saldırı söz konusu olduğunda, herkes ve her kurum taraftır ve taraf olmak mecburiyetindedir. Bu durum siyasi partilerimiz için de geçerlidir. Terör örgütünün siyasi uzantılarıyla dirsek temasında olanların, kırmızı halılarla karşılayıp işbirliği yapanların, elebaşlarına her fırsatta selam gönderenlerin, bugün terörü kınaması, şehitlerimizi anması samimiyetlerinin sorgulanmasına sebep olmaktadır.

Terörü ve terör örgütlerini savunan 500'den fazla sözde milletvekilinin dokunulmazlık dosyası Meclis'te oylanmıyorsa; Meclis Başkanlık Divanında, idare heyetinde, Meclis sıralarında terör savunucularının oturmasına müsaade ediliyorsa; hatta bunlarla kulis'te kahve-çay içip muhabbet ediliyorsa ve bu hainlerde ellerini kollarını sallayarak meclis koridorlarında fink atıp, Meclis kürsüsünden devlete, kahraman ordumuza parmak sallıyorsa; Meclis'te bulunan diğer siyasi partiler terörle mücadele de görevini yapmıyor demektir.

Seçimlerde terör örgütünün siyasi şubesi ile işbirliği yapıyorsanız; onların işbirliği yaptıkları ile ortaklık ediyorsanız; birtakım menfaatler için mutabakat metinleri imzalıyor ve bir kaç bakanlık-koltuk için PKK'nın, TİKKO'nun, DHKPC'nin partileri ile aynı adaya oy istemişseniz; bugün yaptığınız sahte kınamaların milletimiz nezdinde hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.

CHP Bilecik'te belediye başkanlığını kaybederek 31 Mart yerel seçimlerine girdi! CHP Bilecik'te belediye başkanlığını kaybederek 31 Mart yerel seçimlerine girdi!

Kimse unutmasın: Türkiye Cumhuriyeti devletini ve Türk milletini terör eylemleriyle teslim almaya çalışanlar hüsrana uğrayacaktır.  Daha dün 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde hepiniz bir aradaydınız.”

cemal enginyurt

DESTİCİ'YE GÖRSELDE YER VERDİĞ PARTİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Destici'nin paylaşımı sonrası söz konusu partilerden tepkiler geldi. Bunlardan en sert tepki ise Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt'tan geldi. Destici'ye seslenerek, "Hain arıyorsan, terörist arıyorsan aynaya bak" ifadelerini kullandı.

Enginyurt şu ifadelere yer verdi:

"Sen kimsin Mustafa Destici? Hain arıyorsan, terörist arıyorsan aynaya bak Mustafa Destici. Yüreğimiz yanıyor, evlatlarımız şehit olmuş, analar ağlıyor, çocuklar ağlıyor, babalar ağlıyor. Adamların yaptığı alçaklığa bakar mısınız? Şehitler üzerinden utanmadan bize diyorlar ki 'Siz taziye mesajı yayımlamaya utanmıyor musunuz?' Hadsiz adamlar!"

destici-asgari-ucret

İKİNCİ PAYLAŞIMDA DESTİCİ: YARASI OLAN GOCUNUR

Tepkiler sonrası Destici, bir paylaşımda daha yaparak şu ifadeleri kullandı:

“Yarası olan gocunur demişler. Allah aşkına bu paylaşımımda herhangi bir partiye hakaret ya da PKK'nın siyasi şubesi olan partiler hariç hiçbirine terör örgütü ile iltisaklı olduklarına dair itham var mı?

Sadece 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde aynı CB adayını desteklemiştiniz diyorum. Meclisin muhalefet kulisinde terör örgütünün sözde milletvekilleri ile çaylı kahveli sohbetler etmeyi kendilerine yakıştıranlar, bugün bana seviyesizcehakaret etmeyi bıraksınlar da yalansa onu söylesinler.Doğru ise de milletten özür dileyip siyasi bölücülerle muhabbeti ve işbirliğini terketsinler. Aşağıdaki twiti de sakince bir kez daha okumalarını tavsiye ediyorum.”

Survivor All Star'da gerilim yaşandı: Acun Ilıcalı müdahale etti! Dokunulmazlığı kim kazandı? Foto Galeri: Survivor All Star'da gerilim yaşandı: Acun Ilıcalı müdahale etti! Dokunulmazlığı kim kazandı?

Kaynak: NURCAN GÖKÇE