Türkiye ile Hollanda arasında oynanacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası (Euro 2024) çeyrek final maçı öncesi Türk taraftarlar Berlin'in merkezinde yer alan Breitscheidplatz Meydanı'nda toplandı. Berlin polisi Türk taraftarların toplanacağı meydana çıkan yolları trafiğe kapayarak güvenlik önlemi aldı. Burada toplanan yaklaşık 50 bin Türk taraftar marşlar ve şarkılar eşliğinde çeyrek final maçının oynanacağı Berlin Olimpiyat Stadyumu'na doğru hep birlikte yürüyüşe geçti. Berlin sokakları, milli takım formaları taşıyan ve Türk bayrakları dalgalandıran taraftarlar bir anda kırmızı-beyaz renklere büründü.

Yürüyüş esnasında taraftar konvoyuna mehteran takımı da eşlik etti. Taraftarlar güzergah boyunca şarkılar söyledi, Türkiye tezahüratları yaptı ve mehter marşlarına eşlik etti. Yaklaşık 50 bin kişinin yer aldığı taraftar konvoyuna Berlin polisi de eşlik ederek güvenlik önlemleri aldı.

BOZKURT İŞARETİ YAPAN TÜRKLERE GÖZALTI

Alman polisi, Türk taraftarlara toplu yürümek yerine küçük gruplar halinde hareket etmeleri yönünde uyarda. Bozkurt selamı veren Türk taraftarlar polis tarafından durdurularak bazıları gözaltına aldı.

Beşiktaş, Vanessa Cordoba’yı kadrosuna kattı Beşiktaş, Vanessa Cordoba’yı kadrosuna kattı

Berlin polisi stadyuma yürüyen Türk taraftarların bireysel olarak ilerlemesine ve sadece maç bileti olanların yürüyüş yapmasına izin verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ-İHA