Aboubakar'ın sakatlığının, milli takım sağlık ekibinin bildirdiği seviyenin üzerinde olduğu belirtilirken, Salih Uçan'ın da uyluk üst iç adalesinde gerilme ve kanama tespit edildiği ifade edildi.

Vincent Aboubakar'ın sakatlığıyla ilgili yapılan açıklamada, Kamerun milli takımının Afrika Kupası hazırlık sürecinde yaşadığı yaralanmanın, milli takım sağlık ekibince tedavi edilmesinin ardından Türkiye'ye dönüşünde Beşiktaş sağlık ekibi tarafından yapılan kontrollerde, yaralanmanın daha ciddi olduğu tespit edildi. Aboubakar'ın tedavi sürecinin devam edeceği ve yaklaşık 2 hafta sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Salih Uçan'ın durumuyla ilgili yapılan açıklamada ise, EMS Yapı Sivasspor ile oynanan maç sonrası sağ uyluk iç adalesinde ağrı hissettiği belirtiliyor. Yapılan tetkikler sonucunda, uyluk üst iç adalesinde gerilme ve kanama tespit edildiği bildirilmiş ve oyuncunun tedavisine hemen başlanmıştır. Ancak, Salih Uçan'ın Trabzonspor derbisinde forma giymesinin beklenmediği ifade edilmiştir.

Trabzonspor Adana Demirspor'u ağırlıyor Trabzonspor Adana Demirspor'u ağırlıyor

Bu gelişmeler, Beşiktaş'ın önemli oyuncularının sakatlık durumlarının takip edilmesi gerektiğini gösteriyor ve takımın gelecek maçlardaki performansını etkileyebilecek önemli bir durumu ortaya koyuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ