ABD'de 5 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri yaklaşırken Biden ile Trump, aynı gün ABD-Meksika sınırına giderek seçmene sınır güvenliği konusunda mesajlar verdi.

ABD Başkanı Biden, sınır güvenliğiyle ilgili son durumu yerinde incelemek üzere Texas'ın Brownswille bölgesine ziyaret gerçekleştirdi.

Burada sınır muhafız yetkililerinden düzensiz göçmenlerin geçişi ve sınırla ilgili güvenlik önlemleri kapsamında bilgiler alan Biden, ABD-Meksika sınırını daha güvenli hale getireceklerini belirtti.

Düzensiz göçmenlerin en yoğun kullandığı Rio Grande Nehri'nin kenarında incelemelerde bulunan Biden, "Amerikan halkının burada neyi tamamlamaya çalıştığımızı bilmesini istiyorum. (Sınır güvenliği konusunda) Bunu yapmamayı tolere edemeyiz." dedi.

Öte yandan sınırın bir başka noktasında Texas Valisi Greg Abbott ile bir araya gelen ve sıfır noktasında incelemelerde bulunan Trump, düzensiz göçmenlerin ABD'ye çok rahat girebildiğini savunarak, "Bu Joe Biden'ın neden olduğu bir işgal." yorumunu yaptı.

İngiltere lazer silahının yapımını hızlandırdı İngiltere lazer silahının yapımını hızlandırdı

Texas'ın Eagle Pass kentindeki temasları sırasında sık sık "başkan olması halinde sınırları güvenli hale getireceğini" ifade eden Trump, Biden yönetiminin politikalarını eleştirdi. Texas Valisi Abbott'ın sınıra yerleştirdiği dikenli tellerin olduğu bölgeye de giden Trump, "Bu savaş gibi bir şey." dedi.

Kaynak: AA