Ocak demirleri zamanla solabilir, matlaşabilir ve paslanabilir. Ancak, basit bir yöntemle bu demirleri ilk günkü haline getirmek mümkün. Yöntem için sadece karbonat ve limon gerekiyor.

Ocak demirlerini büyük bir kaba yerleştirin ve üzerlerine bolca karbonat serpin. Ardından az miktarda limon suyu dökün. Bu işlem köpürmeye neden olacak.

Köpürme sonrasında ılık suyla ıslattığınız bir bez ile demirleri silin ve suyla durulayın. Bu sayede demirleriniz tertemiz olacak.

İşte hayvan sevgisi: Hasta olan buzağısına biberonuyla bebek gibi bakıyor İşte hayvan sevgisi: Hasta olan buzağısına biberonuyla bebek gibi bakıyor

0x0-ocak-demirlerini-piril-piril-yapiyor-ihtiyaciniz-olan-iki-malzeme-1700894171785

Bir diğer temizleme yöntemi için ise yağ çözücü kullanabilirsiniz.

Yine büyük bir kabın içine ocak demirlerini yerleştirin ve ılık su ekleyin. Suya yağ çözücü ilave edin ve demirleri bu karışımda bekletin. Daha sonra ılık suyla ıslattığınız bezle demirleri ovarak temizleyin. Son olarak, durulayıp kurulayarak yerine yerleştirin.

Ocak demirlerini parlatabilmek içinse cam temizleyici kullanabilirsiniz.

Yıkadıktan sonra cam temizleyici suyu sıkıp kuru bir bezle kurulayın. Bu basit yöntemle demirleri parıl parıl yapabilirsiniz.

Kaynak: HABER MERKEZİ