Şirket CEO'su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu'nun sosyal medyada bir kullanıcının yaptığı “küflü çikolata” paylaşımına verdiği yanıtla gündeme gelen Patiswiss markası, basın açıklaması yayınladı.

"Patiswiss markasına yönelik ithamların, çoğu zaman dozunu aşan eleştirilerin, bilgi yanlışlarına dayanan saldırıların hız kesmeden devam etmesinden büyük üzüntü duyuyoruz" ifadelerinin yer aldığı açıklamada, "hatayı kabul edip özür dilemek kadar, hatasından dönene el uzatmanın, özür dileyene yeniden kucak açmanın da bir erdem olduğundan" bahsedildi. Tunaoğlu, Patiswiss çikolata hakkında sosyal medyada eleştiride bulunan müşterisiyle kurduğu diyaloğun gündem olmasının ardından özür dilemiş, yönetim kurulu başkanlığından istifa etmişti.

Patiwiss markasının CEO'su Tunaoğlu, Linkedin'den bir müşterinin Patiswiss olduğunu iddia ettiği küflü çikolata paylaşımının ardından tepki çeken birçok paylaşımda bulunmuş, tüketiciye verdiği cevaplarda dilbilgisi üzerinden eleştirilen Tunaoğlu, okuduğu kitapların videosunu paylaşmıştı. Son olarak Tunaoğlu sosyal medya hesabından özür metni yayınlayarak şirketin "yönetim kurulu başkanlığı"ndan istifa ettiğini açıkladı. Patiswiss'in yeni CEO'su da istifa eden Yıldız'ın eşi olmuştu.

"PATİSWİSS MARKASI, BU ÜLKENİN BİR DEĞERİDİR"

T24’ün haberine göre, Patiwiss'in yayınladığı basın açıklamasının tam metni şöyle:

"Kamuoyunun bilgisi ve dikkatine:

Son günlerde sosyal medya başta olmak üzere farklı platformlarla dile getirilen konularla ilgili kamuoyunu bir kez daha bilgilendirmek isteriz.

Patiswiss markası, bu ülkenin bir değeridir.

Bu topraklarda doğmuş, büyümüş, gıda güvenliği konusunda Türkiye’ye öncülük etmiş, Türk insanına sağlıklı, kaliteli ürünler sunma misyonundan bir gün bile uzaklaşmamış ve tüm bunların ötesinde, 600’ü kadın olmak üzere 800’den fazla çalışana istihdam sağlamaktan her daim gurur duymuş bir Türk markasıdır.

"SALDIRILAR HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR"

Son birkaç aydır; yapılan hatalar, dilenen özürler, çıkarılan dersler, bunlara ilişkin atılan adımlar ve yapılan tüm duyurulara rağmen, Patiswiss markasına yönelik ithamların, çoğu zaman dozunu aşan eleştirilerin, bilgi yanlışlarına dayanan saldırıların hız kesmeden devam etmesinden büyük üzüntü duyuyoruz.

Belki de bugüne kadar kendimizi daha iyi ifade etmeliydik.

Belki bunda da hatalıyız.

Kaleme aldığımız bu açıklamayı da bu amaç için kullanmak isteriz.

"HATASINDAN DÖNENE EL UZATMAK ERDEMDİR"

'Patiswiss Türkiye’nin değeridir' cümlesi içi boş, hissiz, ezber bir cümle değildir.

Patiswiss’i tanıyan, bilen; bu markayı mağazalarına sokan her bir kurum/kuruluş bunu çok iyi bilir.

ABD Ticaret Bakanlığı yetkilisi, ABD ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri değerlendirdi ABD Ticaret Bakanlığı yetkilisi, ABD ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri değerlendirdi

Diğer yandan, Patiswiss Türkiye’nin bir değeri olmakla beraber, Türkiye’nin ve Türk insanının sahip olduğu değerleri de pusula kabul eder.

Bu değerler, Türkiye’de faaliyet gösteren her bir kuruma erdemli olmayı zorunlu kılar.

Ve hatayı kabul edip özür dilemek kadar; hatasından dönene el uzatmak, özür dileyene yeniden kucak açmak da bir erdemdir.

İŞ ORTAKLARINA TEŞEKKÜR

Bu erdemi gösteren, bu süreçte bizleri her daim destekleyen ve Patiswiss’i raflarına taşıyarak bizlere olan güvenini ortaya koyan tüm iş ortaklarımıza, bizlere inanan müşterilerimize ve tüm Türk halkına teşekkür eder; Türkiye’nin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutlarız.

Saygılarımızla"

Kaynak: HABER MERKEZİ