Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda, yükseköğretim kurumlarının hukuk dallarında görev yapan öğretim üyeleri arasından Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) üyeliği için yapılan seçimde, Adalet ve Anayasa Karma Komisyonu tarafından belirlenen üç aday şu şekilde sıralandı: Çetin Arslan, Ender Ethem Atay, Bayram Keskin. Genel Kurulda gerçekleştirilen ilk oylamada toplam 369 milletvekili oy kullandı. Adayların üçte iki çoğunlukta oy alması gerekiyordu. Bu oylamada Çetin Arslan 342, Ender Ethem Atay 3, Bayram Keskin 22 oy aldı.

İkinci tur oylamada ise 5'te 3 çoğunluk aranıyordu. 355 milletvekili oy kullanırken, Çetin Arslan 328, Ender Ethem Atay 3, Bayram Keskin 21 oy aldı. Bu turda bir oy boş, iki oy geçersiz sayıldı.

Kiralardaki zam oranı olan yüzde 25 sınırı Temmuz'dan sonra devam edecek Kiralardaki zam oranı olan yüzde 25 sınırı Temmuz'dan sonra devam edecek

Üçüncü tur oylamada ise ad çekme usulü ile HSK üyeliği için seçilecek aday belirlendi. Kurada Çetin Arslan ismi çıktı ve kendisi HSK'nin yeni üyesi olarak seçildi.

Kaynak: İHA