Listeler asıldı: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kaç siyasi parti ve aday yarışacak? Listeler asıldı: Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kaç siyasi parti ve aday yarışacak?

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, aday tanıtım toplantısında partisi Cumhuriyet Halk Partisi'ni eleştirerek, gençlik yıllarında gözlemlediği parti içi çatışmaları ve kıskançlıkları dile getirdi. Büyükerşen, partililer arasındaki uyumsuzlukların zaman içinde artarak devam ettiğini belirterek, "CHP'nin büyük hastalıklarından biri, siyasetle uğraşan bireyler arasında adeta bir virüs gibi yayılan mikrop. Maalesef, bugün de bu durum daha da kötü bir hal almış durumda. Cesaretle ifade ediyorum, CHP'nin bu sorunlarına dikkat çekmek zorundayız" ifadelerini kullandı.

Adayların açıklamalarının ardından konuşan Büyükerşen, partisine yönelik eleştirilerini sürdürdü. Büyükerşen, şu sözleri dile getirdi: "Gençliğimde ve gazetecilik yıllarımda CHP'de geçen zaman, rahmetli Yaşar Eğitim, avukat ve il başkanı, Niyazi Önal gibi genç avukatlarla bir araya gelmemize sebep olurdu. Toplantılarda, Atatürk idealleri etrafında bir araya gelip seçim stratejilerini konuşurduk. Ancak ilginç bir durumu fark ettim. Hep birlikteyken samimi dostlardık, ama birkaç kişi ayrıldıktan sonra geride kalanlar arasında dedikodu ve çekişme başlardı.

Kaynak: DHA