Uzun yıllar Avrupa futboluna damga vuran Ronaldo, 2023'ün başında Al Nassr'a transfer olarak Suudi Arabistan futbolunda yeni bir çığır açtı. Ronaldo'nun ardından Neymar, Benzema, Mane gibi dünya yıldızları da Suudi Arabistan takımlarının yolunu tuttu.

Yıldız Yaşına Rağmen Formda

38 yaşındaki Ronaldo, Al Nassr formasıyla çıktığı 60 maçta 54 gol ve 14 asistlik performansıyla yaşının sadece bir rakam olduğunu kanıtladı. Ancak Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etme arzusu, onu yeniden Avrupa'ya dönmeye yönlendiriyor olabilir.

Hedef Şampiyonlar Ligi'nde İddialı Bir Takım

Suudi Arabistan'dan gelen haberler, Ronaldo'nun gelecek sezon Al Nassr'dan ayrılarak Şampiyonlar Ligi'nde iddialı bir takımla anlaşabileceğini öne sürüyor. Ancak 2.5 yıllık sözleşmesi için 500 milyon Euro kazanan Ronaldo'nun, Avrupa'ya dönerse maaşında ciddi bir indirime gitmesi gerekecek.

Süper Lig'de son haftanın hakemleri açıklandı Süper Lig'de son haftanın hakemleri açıklandı

Bonservissiz Ayrılık da Mümkün

Ronaldo'nun sözleşmesinin gelecek sezon sonunda bitecek olması, bonservissiz bir şekilde Avrupa'ya dönme ihtimalini güçlendiriyor. Ancak henüz resmi bir açıklama yapılmadığı için Ronaldo'nun geleceği belirsizliğini koruyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ