Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde: Milletin ortak değerlerinin istismarı siyasetinin artık sonuna gelinmiştir. 31 Mart eser ve hizmet belediyeciliğinin yükselişinin sembolü olacaktır.

Trthaber'in haberine göre: Eskişehir'e hızlı treni kim getirdi? Yollarıyla ilgili atılan adımlarda kimin imzası var? Bütün yollar kimle inşa edildi?

18 kez milletin huzuran çıkmış AK Parti bir kez daha milletimizin huzuruna çıkıyor. Hedefimiz yine sandıktan birinci çıkmaktır. Dünyada ve bölgemizde öylesine kritik gelişmeler yaşanıyor ki ülkemizin ve şehirlerimizin kaybedecek, bırakınız beş yılı, tek bir günü bile yoktur. Kaybettiğimiz her anın sadece bize değil, asıl evlatlarımızın geleceğine yüklenen devasa maliyetleri olduğunu biliyoruz. Ardı ardına yaşadığımız darbelerle ülkeye bu kötülüğü yaptılar. Sosyal gerilim ve ekonomik kriz döngüleriyle bu kötülüğü yaptılar. Terör örgütleriyle sınırlarımız boyunca bizi rahatsız ederek bu kötülüğü yaptılar. Hükümete geldiğimiz günden beri kalkınma atılımlarıyla işte bu hain tuzaklarla mücadele ettik. Son 10 yılda yaşadıklarımızdan bir tanesi başka bir ülkenin başına gelse emin olun yerle bir olmuştu. Türkiye'nin üzerindeki tüm oyunları bozduk.

CHP'ye eleştiri

CHP'nin yeni genel başkanı ışık hızıyla tek parti faşizminin kendinden başka fikri olmayan bir zihniyete büründü. Eski genel başkanı derseniz o da kendini gündemde tutmak için yarısı yalan yarısı yanlış ama tamamı cehalet dolu sözlerle bize sataşmaya çalışıyor. Biz nelerle uğraşıyoruz, onlar küçük hırslarla siyaset oyunları oynuyorlar. Varsın onlar kendi kısır siyasetlerinin, kavgalarının içinde boğulup gitsinler, biz eser siyasetiyle milletimizi gururlandırmaya devam edeceğiz.

Eğitimde, sağlıkta, sanayide, teknolojide, tarımda, kültür sanatta, çevrede ve diğer alanlarda kazandırdığımız eser ve hizmetleri Eskişehir yakından biliyor. 31 Mart'tan itibaren belediyecilikteki adımlarımızı da burada başlatacağız. Gözü de gönlü de aklı da başka yerlerde olanların şehirlerimize verecekleri hizmetlerin olmadığını hep birlikte gördük ve yaşadık. Türkiye Yüzyılı vizyonu bir ülkenin bedeliyeleri ancak bu vasıftaki başkanlarla yürütülebilir. Hep belediye başkanlarımızın yanında yer alacağız. Türkiye, kurduğumuz güçlü altyapı sayesinde bu yeni döneme hazırlıklı giriyor. Siyasi, ekonomik ve askeri olarak artık kendi kararlarını verme adımlarına kavuşan bir ülkeyiz. Bize düşen bu gücün doğru istikamete kavuşmasını sağlamaktır. Ülkemize fayda sağlamayacak, refahı bekletilerine katkı vermeyecek hiçbir kavganın içinde olmadık, olmayacağız. Amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemektir.

Eğitimde, sağlıkta, sanayide, teknolojide, tarımda, kültür sanatta, çevrede ve diğer alanlarda kazandırdığımız eser ve hizmetleri Eskişehir yakından biliyor. 31 Mart'tan itibaren belediyecilikteki adımlarımızı da burada başlatacağız.

Dün 2023 hedefleri demiştik, bugün Türkiye Yüzyılı diyoruz. Bizden sonraki nesil ise milletimizi çok daha ileriye taşıyacaktır.

İşte Erdoğan'ın duyurduğu Eskişehir adayları:

Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp

Seyitgazi Belediye Başkan Adayı Erhan Erden (MHP)

Sivrihisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin İlhan

Tepebaşı Belediye Başkan Adayı Hamid Yüzügüllü

Alpu Belediye Başkan Adayı Alparslan Kokulu (MHP)

Beylikova Belediye Başkan Adayı Vahit Kara

Çifteler Belediye Başkan Adayı Kadir Bıyık (MHP)

Günyüzü Belediye Başkan Adayı Hidayet Özmen (BBP)

Han Belediye Başkan Adayı Bekir Belceli

İnönü Belediye Başkan Adayı Serhat Hamamcı

Mahmudiye Belediye Başkan Adayı Murat Uçarer

Mihalgazi Belediye Başkan Adayı Zeynep Güneş

Ayyüce Türkeş Adana’da böyle protesto edildi! Ayyüce Türkeş Adana’da böyle protesto edildi!

Mihalıççık Belediye Başkan Adayı Halil Sami Barış (MHP)

Kaynak: HABER MERKEZİ