Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de düzenlenen 23 Nisan Resepsiyonu'na katıldı. Tören salonuna girişinde TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı ve bazı davetlilerle sohbet etti.

Basın mensuplarının CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görüşme talebiyle ilgili sorusuna, "Kendilerinden bir görüşme talebi aldık. En yakın zamanda bir araya gelmeyi planlıyoruz." yanıtını verdi.

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kurtulmuş ile birlikte Tören Salonu'nun yanında bulunan Mermerli Salon'a geçti.

Salona CHP Genel Başkanı Özel ile diğer siyasi partilerin temsilcileri de davet edildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 27 Mayıs darbesi adım adım uygulanan bir provokasyonun sonucudur Cumhurbaşkanı Erdoğan: 27 Mayıs darbesi adım adım uygulanan bir provokasyonun sonucudur

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Özel, MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, TBMM Başkanvekili Celal Adan, AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve diğer siyasi parti temsilcileriyle bir araya gelerek çay içip sohbet etti.

Yaklaşık 10 dakika süren bu sohbetin ardından Kurtulmuş ile birlikte salondan çıkan Erdoğan, basın mensuplarının sorusu üzerine, "CHP Genel Başkanı Özel ile önümüzdeki hafta bir araya geleceğiz." açıklamasını yaptı.

Programın sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'ten ayrıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özel arasındaki görüşmenin tarihinin haftaya, hafta içi olacak şekilde özel kalemler tarafından belirleneceği öğrenildi.

Kaynak: AA