03 Temmuz 2020, Cuma
Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirleri hakkında açıklama yaptı.
27.03.2020 22.36.25

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

"Hiçbir musibetin bizim gücümüzden büyük olmadığı inancıyla Kovid 19 ile mücadelemizi milletimizle birlikte kararlılıkla sürdürüyoruz. İnsanlığın karşı karşıya kaldığı bu krizin üstesinden gelebilmek için daha çok fedakarlık yapmamız gereken bir döneme girdik." dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Rehavete kapılmayacağız çünkü karşımızdaki tehdit çok ciddidir. Birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi, dayanışmamızı ne kadar güçlü tutarsak Allah'ın izniyle bu süreçten o kadar az hasarla çıkarız. Paniğe asla kapılmayacağız çünkü bu tehdide karşı gerçekten sağlam bir mücadele yürütüyoruz. Hayatın tüm alanlarını kapsayan tedbirlerle hastalık zincirinin bir an önce kırılmasını sağlamayı amaçlıyoruz. " ifadelerinde bulundu.

Erdoğan "Tüm bu tedbirleri titizlikle uyguladığımızda inşallah en kısa sürede bu meselenin üstesinden gelebileceğimizi görüyoruz. Tam bakanlıklarımız ve kurumlarımız seferberlik ruhuyla çalışıyor" dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni tedbirleri açıkladı:

  • "Şehirlerarası seyahatler bundan böyle valilik iznine bağlanmıştır.
  • Yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmiştir.
  • Askerlerimiz 14 gün karantina kuralına uygun şekilde celp ve terhis uygulamasına tabi tutulacaktır.
  • Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışma sistemine geçilecektir.
  • Piknik alanları, ormanlar, ören yerleri gibi alanlar hafta sonu kapalı olacak, hafta içi de buralarda toplu olarak bir arada bulunulmayacak"

Erdoğan: "Tüm illerde valiliklerin başkanlığında pandemi kurulu oluşturularak alınan tedbirlerin takibi yapılacak, gerektiğinde o şehre mahsus ilave tedbirler de yine buradan kararlaştırılacaktır. Tedbirler 30 büyükşehrimizin tamamında titizlikle uygulamaya geçmiştir." ifadesinde bulundu. 

İTTİFAK - AA

GÜNCELLENECEKTİRYorum Ekle