Edirne'de daha önce darp ettiği doktoru sosyal medya hesabı üzerinden tehdit ettiği gerekçesiyle tutuklanan Volkan Kuşçu isimli sanığın yargılanmasına başlandı.

Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde bu senenin sonuna kadar 200 bin civarında konutu teslim edeceğiz Bakan Özhaseki: Deprem bölgesinde bu senenin sonuna kadar 200 bin civarında konutu teslim edeceğiz

Mahkemede Neler Oldu?

Edirne Adliyesi 5. Asliye Caza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, asistan doktor B.B.Ö’nün annesi ve tutuklu sanık Volkan Kuşçu katıldı. Sanık savunmasında, annesini kaybetmenin verdiği bir anlık öfkeyle doktoru darp ettiğini ve yaşanan olaydan pişmanlık duyduğunu ifade etti. Tahliyesinin ardından sosyal medya hesabında bir filmden kesit paylaştığını ifade eden sanık, paylaşımıyla kimseyi tehdit etmediğini iddia etti.

Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Servisi’nde kanser tedavisi gören ve hastalığına yenik düşen Nazife Kuşçu, çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmişti. Annesinin ölüm haberini veren asistan doktor B.B.Ö., hastanın oğlu Volkan Kuşçu tarafından darp edilmişti.

Daha Önce Ne Olmuştu?

Asistan doktor B.B.Ö.'nün "Beyaz kod" bildiriminin ardından zanlı polis ekipleri tarafından gözaltına alınmıştı. Yapılan ölçümde 1.30 promil alkollü olduğu belirlenen Kuşçu'ya ev hapsi cezası verilmiş, yapılan itiraz üzerine daha sonra tutuklanmıştı.

İlk duruşmada tahliye edilen Volkan Kuşçu'nun daha sonra darp ettiği doktora yönelik sosyal medya üzerinden 'Ne olursa olsun, cezaevine giren insan bir süre sonra katile dönüşür' repliğinin geçtiği bir dizi sahnesini anlatan tehdit paylaşımları yaptığı gerekçesiyle dava açılmış ve tekrar tutuklanmıştı.

Kaynak: İHA