Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Atakaş Hatayspor'u mağlup ettikten sonra Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarına karşılık verdi.

Barcelona, golünün iptal edildiği iddiasıyla El Clasico'nun tekrarını isteyebileceğini açıkladı Barcelona, golünün iptal edildiği iddiasıyla El Clasico'nun tekrarını isteyebileceğini açıkladı

Hayrete düşüren açıklama;

Galatasaray camiasını derinden etkileyen şok bir açıklama yapıldı. Bir kalabalığın önünde Galatasaray Başkanvekilini tehdit etti. Tehditin boyutu oldukça büyük ve kapsamlı. Bu olaylar karşısında nerede olduğumuzu sorgulamak kaçınılmaz. 60 milyon taraftarımıza hitap ediyoruz, bu tür istenmeyen olaylara neden olmak istemiyoruz. Erden Timur'un başına bir şey gelirse... Trabzon'da yaşanan talihsiz olaylar henüz sönmeden, yeniden... Kendisine sesleniyorum: Söylediğiniz sözleri bir kez daha düşünün, kesinlikle bizden aynı seviyede bir cevap gelmeyecek. Şampiyonluk için yapılanların bu kadarı mı? Trabzon'da yaşananlar henüz üzüntüsü bitmemişken insanları provoke eden... Ben onun ağabeyi yaşındayım. Şampiyonluklar tehditle değil, sahada mücadele ile kazanılır. Bu bir, bu iki değil. Benzer bir tehdit Federasyon'da da yapıldı ve ben de oradaydım. Gereken cevabı aldı, yerine oturdu. Ayıptır. Kendisi yurt dışında eğitim görmüş, çok önemli bir ailenin mensubu. Söylediklerini bir kez daha gözden geçirsin, bizi zorlamasın. Galatasaray hiçbir zaman onun seviyesine inmeyecek. Burada vurgulanması gereken en önemli nokta, ülkemizin birliği. 60 milyon insanı birbirine düşürmeye yönelik sözler duyuyorum.

Savcılar harekete geçmeli!

Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum. Savcılar hemen ve resmen harekete geçmelidir. Bu tür konuşmalar ve tehditler cezasız kalmamalıdır. Futbol camiasında hizmet eden kişiler olarak neyi tartışıyoruz? Birbirimizi tehdit ediyoruz. Bu çok üzücü bir durum, değerli arkadaşlar. Bir futbol insanı olarak neyi tartışıyoruz? Birbirimizi tehdit ediyoruz; bugün, yarın, gelecekte.

Kaynak: HABER MERKEZİ