Konuya Yunanlı uzman da dahil oldu: Büyük İstanbul depremi yakında Konuya Yunanlı uzman da dahil oldu: Büyük İstanbul depremi yakında

Ekonomi gündemini değerlendirmek için ekonomi müdürleri ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, emekli maaşlarıyla ilgili yeni bir çalışma olduğunu şu ifadeler ile anlattı:

En düşük emekli alanlara dönük olarak da ne yapabiliriz diye çalışıyoruz. Bunlar Hükümetimiz Kabinede tartışılacaktır önümüzdeki günlerde, Kabinede bir ele alınacaktır diye düşünüyorum, ardından da Meclis’imizin takdirine sunulacaktır. Henüz bir tarih bilmiyorum doğrusu ama uygun bir zamanlamayla yapılacaktır elbette. Kabinede bu konular ele alınabilir, dolayısıyla bir şekilde bu karar verilir Hükümet tarafından ve daha sonra asıl Meclis’te tabii bu düzenlemeler söz konusu olacak."

EMEKLİLER İÇİN YENİ PAKET

Yılmaz, "Çalışma Bakanlığımızın bir paketi var. Yani bu konular dışında da kurumsal ihtiyaçlarından kaynaklanan, yine işgücü piyasalarına ilişkin bazı tedbirler içeren paket de söz konusu. Bu paketle birleştirilerek Meclis’imizin gündemine gelir diye düşünüyorum, gerisi tabii Meclis’imizin takdiri, o konuda bizim yorum yapmamız doğru olmaz. Dolayısıyla bugüne kadar nasıl çalışanların, emeklilerin yanında olduysak bundan sonra da olmaya devam edeceğiz” dedi ve emeklilerin yanında olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Kaynak: İHA