Seçim öncesi kritik bir haftaya girilirken, piyasaların hareketliliği dikkat çekiyor. Bu hafta, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz kararı ile birlikte Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) faiz kararının açıklanması bekleniyor. Piyasa uzmanı Memiş, "Cebinde dolar bulunduranlara ben çok acıyorum" ifadesini kullanarak gerekçesini açıkladı.

Piyasanın gözü kulağı döviz fiyatlarında

Yatırımcılar ve piyasa takipçileri, Kapalıçarşı'daki güncel altın fiyatları ile döviz kurlarını yakından takip ediyor. Seçim öncesinde piyasalardaki bu hareketlilik, ekonomi ve finans dünyasında büyük bir ilgiyle izleniyor.

Peugeot, Le Mans 24 Saat Yarışına 2024 Peugeot 9X8 ile katılacak Peugeot, Le Mans 24 Saat Yarışına 2024 Peugeot 9X8 ile katılacak

Yatırımcılargelecek kararları merakla beklerken,                                                                  piyasa uzmanları da değerlendirmelerde bulunuyor. Onlardan biri olan İslam Memiş, Türkiye'deki altın ve döviz piyasalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Memiş, "Ekranlarda gördüğünüz o külçe altınlar yok Türkiye'de" diyerek, altın piyasasındaki durumu vurguladı. Ayrıca, "Cebinde dolar bulunduranlara ben çok acıyorum" şeklinde ifadeler kullanarak, döviz piyasasına yönelik düşüncelerini paylaştı.

Kaynak: AA