Cyber Daily’nin haberine göre, Mogilevich adlı bir fidye yazılım çetesi, Epic Games’in verilerini çaldıklarını ve henüz açıklanmayan bir fiyat karşılığında satacaklarını ilan etti. Hackerlar, çaldıkları verilerin arasında e-posta, şifre, tam ad, ödeme bilgileri, kaynak kodu ve diğer birçok bilgi olduğunu belirtti.

Klavyedeki gizemli tuş: Fn tuşu ne işe yarar? Klavyedeki gizemli tuş: Fn tuşu ne işe yarar?

Hackerlar, verileri satmak için 4 Mart tarihine kadar süre verdiklerini, ancak satılmadığı takdirde ne yapacaklarını açıklamadılar. Bu, son aylarda oyun sektörünü sarsan ikinci büyük siber saldırı olayı oldu. İlki, PlayStation stüdyosu Insomniac Games’e yönelikti.

Insomniac Games de etkilenmişti

Insomniac Games, Marvel’s Spider-Man ve Ratchet & Clank gibi popüler oyunların geliştiricisiydi. Şirketin sunucularına sızan hackerlar, Marvel’s Spider-Man 3 ve ötesi için planlar, yaklaşan Wolverine oyunuyla ilgili ayrıntılar ve diğer birçok veriyi internete sızdırmıştı.

Epic Games sessizliğini koruyor

Epic Games, siber saldırı hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Şirketin verilerini çaldıklarına dair herhangi bir kanıt sunmayan hackerlar, iddialarını doğrulamak için bir adım atmadı. Epic Games’in kullanıcılarına veri güvenliği konusunda nasıl bir tavsiyede bulunacağı da merak konusu.

Kaynak: HABER MERKEZİ