Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü PKK yandaşlarının Belçika'da gerçekleştirdiği saldırıda yaralanan 16 yaşındaki Türk gencini telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti.

AFAD: “Asılı kalan 14 kabindeki 87 kişi tahliye edildi” AFAD: “Asılı kalan 14 kabindeki 87 kişi tahliye edildi”

Başkent Brüksel'de terör örgütü PKK yandaşlarının saldırısında başından yaralanan Efe Tapmaz'ı telefonla arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yanındayız  mesajı verdi.

Erdoğan, sağlık durumu hakkında bilgi aldığı Tapmaz'a tedavi sürecini de sordu ve "Oradaki tüm kardeşlerime selamlarımı, sevgilerimi söyle. Hepsinin gözlerinden öpüyorum. Rabb'im sana şifalar versin" dedi.

Cumhurbaşkanı, Dış Politika ve Güvenlik Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç'ın süreci takip edeceğini belirtti ve gencin ailesine selamlarını gönderdi.

Tapmaz ise sağlık durumunun iyi olduğunu söyleyerek, ilgisinden dolayı Erdoğan'a teşekkür etti.

Yaralı gençten olaya ilişkin de bilgi alan Erdoğan, "Bunlar ahlaksız, bunlar adi, bunlar alçak." diyen Cumhurbaşkanı, "Oradaki resmi makamlar da Büyükelçiliğimiz de takip ediyorlar, biz de kovalıyoruz. İnşallah neticesi hayırlı olur." dedi ve "Tekrar bütün aileye selamlar. Gözlerinden öpüyorum. Ramazan-ı Şerif'iniz hayırlı olsun." diye konuştu.

Kaynak: AA