Manchester City'nin yıldızı Erling Haaland, futbolda kendisini en çok neyin rahatsız ettiğini açıkladı ve FIFA'ya seslendi. Norveçli golcü, taç atışları konusunda bir öneri de bulundu.

Sahanın her yerine çizgi teknolojisi

Futbol dünyasında kendisini en çok rahatsız eden şeyi paylaşan Haaland, taç atışlarında yapılan sınır ihlallerinden şikayet etti.

Miami Heat Celtics'i deplasmanda yıkıp seriyi eşitledi Miami Heat Celtics'i deplasmanda yıkıp seriyi eşitledi

Ntvspor'un haberine göre; Haaland, "İlk isteğim, sahanın her yerine gol çizgisi teknolojisini getirmek. Böylece topun ne zaman oyun dışı olduğunu her zaman bilirsiniz. Ama beni asıl rahatsız eden şey taç atışları. O tarafa ya da bu tarafa atmanız fark etmez. Sadece iki elinizin topun üzerinde olduğundan emin olun. Kuralları bile bilmiyorum ve eğer bir atış yapacaksam muhtemelen yanlış yaparım. Ama topu düz aşağı, düz yukarı ya da her şekilde atmanız fark etmez" şeklinde konuştu.

Metreler kontrol edilmeli

FIFA'ya seslenen Haaland, "Ben olsam metreleri kontrol ederim. Bu kontrol yapılırsa kimse çok fazla alan çalamaz. Ne kadar uzağa gidebileceğinizin bir sınırı ve ne kadar süre alabileceğinizin bir sınırı olmalı. Bence gelecekte de böyle olacak" şeklinde görüşlerini paylaştı.

Kaynak: HABER MERKEZİ