Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlenecek çiftlere yönelik sunulan evlilik kredisi desteğinin ödeme tarihini açıkladı. Peki, evlilik kredisi ne zaman verilecek? Evlilik kredisi ilk ödeme hangi tarihte?

Evlilik kredisinden yararlanacak olanlar, ilk ödeme tarihini merakla bekliyordu. Beklenen haber geldi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, evlilik kredisindeki ilk ödeme tarihini açıkladı.

Evlilik kredisi ne zaman verilecek?

Önceden duyurulan 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz 150 bin lira tutarındaki faizsiz kredi desteğinin geri ödeme süreci belirsiz kalmıştı. Ancak Bakan Göktaş, yapılan resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen çiftlerin kredi ödemelerinin, 21 Mayıs itibarıyla hesaplarına geçmeye başlayacağını duyurdu.

İzmir Valisi Elban: Can haviyle araziye kaçan 3 vatandaşımız hayatını kaybetti İzmir Valisi Elban: Can haviyle araziye kaçan 3 vatandaşımız hayatını kaybetti

Göktaş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Biz pilot proje olarak tabii ki deprem bölgesinden başlattık. Gençlerimize motivasyon oluşturmak ve evlilik sürecinde destek olmak için bu fonu öncelikle pilot bölgesi olan Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep’in de Nurdağı ve İslahiye ilçelerinden başladık. En çok başvuruyu da Hatay’dan aldık. Bugün itibariyle fona başvuran 8 bin 563 çiftimiz var. Bugüne kadar şartları sağlayan yaklaşık 2 bin 13 gencimize de evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetlerimizi verdik. Gençlerimizden yoğun teşekkürlerimiz var. Hakikaten çok mutlular. Ve zamanla projeyi tüm Türkiye’ye yaygınlaştırmayı hedefliyoruz."

Kaynak: İHA