TBMM'de bu hafta yoğun bir gündem var. Meclis, 23 Nisan etkinliklerine odaklanacak. Salı günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla özel bir oturum düzenlenecek. Ayrıca, enerji alanında düzenlemeler içeren bir teklif de bu hafta Genel Kurul'da görüşülecek.

Trthaber'in haberine göre; TBMM'de bu hafta gündem yoğun. Meclis, 23 Nisan etkinliklerine odaklanacak.

Salı günü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Genel Kurulda özel bir oturum düzenlenecek. Bu oturumda, Meclis'te temsil edilen siyasi partilerin genel başkanları 10'ar dakikalık konuşmalar yapacaklar.

Aynı gün akşam saatlerinde ise 23 Nisan resepsiyonu düzenlenecek. Bu etkinlikte, bayramın anlamı ve önemi vurgulanacak, çocuklara özel programlar düzenlenecek ve bayram kutlamaları gerçekleştirilecek.

Enerji teklifi görüşülecek

Meclis Genel Kurulu'nda Çarşamba günü, enerji alanındaki yasa teklifinin görüşmelerine başlanacak.

Bu teklif, yerli üretim ve ithal doğal gazın Türkiye'de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesini sağlıyor.

Düzenleme kapsamında; kıyı ve sahil şeritleri dışında, denizler ve göllerde yenilenebilir enerji üretim santrallerinin kurulması da mümkün olacak.

Fahiş fiyatlara yaptırım

Meclis gündeminde yer alacak önemli yasa tekliflerinden biri, Ticaret Kanunu'nda yapılacak düzenlemeleri içeriyor.

Bu teklifin yaklaşık 20 maddeden oluşması bekleniyor. Özellikle, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasını öngören bir düzenleme bu teklifin merkezinde yer alacak.

Ayrıca, işletmelere kapatma gibi ciddi yaptırımların getirilmesi de Meclis'teki görüşmelerin odak noktalarından biri olacak.

FETÖ firarisini polis enseledi FETÖ firarisini polis enseledi

Bu hafta Meclis'e sunulması planlanan diğer bir teklif ise Milli Savunma Bakanlığının teşkilat yapısındaki değişiklikleri içeriyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ