Ekonomist Prof. Dr. Murat Ferman, "Kredi kartları için yeni bir karar olur mu?" sorusuna, “Seçime kadar bu tür bir düzenleme olmayacak.

Bazı düzenlemeler olabilir ama esas önemli limitlerin kısılması, taksitlerle ilgili düzenlemelerin seçim sonrasına bırakılacağını düşünüyorum” dedi.

Yeni düzenlemeler geliyor

Ekonomist Prof. Dr. Murat Ferman CNN TÜRK yayınında konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Gözler Merkez Bankası'nın nisan ayı faiz kararında Gözler Merkez Bankası'nın nisan ayı faiz kararında

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun faiz ile birlikte kredi kartları için açıklama yapabileceği belirtiliyor.

"Piyasalar ne bekliyor?" sorusuna Prof. Dr. Murat Ferman "Seçim atmosferi ve seçime gün kalmasından hareketle özellikler ulusal çevreler açısından genel kanaat faize dokunulmayacağı yönünde. Faizin sabit kalacağı öngörülüyor fakat bazı yabancı banka araştırma kuruluşları ve finansal kuruluşlar, bu ay hatta bu ay olmazsa bundan sonraki ay önemli ölçüde yukarı yönlü faiz artışlarını öngörüyor" yanıtını verdi.

Seçimden sonra

Prof. Dr. Murat Ferman, "kredi kartlarıyla ilgili yeni biz düzenleme öngörülüyor mu? sorusuna ilişkin ise, şu ifadeler kullandı:

“Seçime kadar bu tür bir düzenleme olmayacak. Bazı düzenlemeler olabilir ama esas önemli limitlerin kısılması, taksitlerle ilgili düzenlemelerin seçim sonrasına bırakılacağını düşünüyorum”

Kaynak: HABER MERKEZİ