Fenerbahçe Başkanı Koç, kongre üyelerinin de katıldığı basın toplantısında gündeme dair açıklamalar yapıyor.

Ali Koç: Galatasaray'a verdi veriştirdi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleşen basın toplantısına kongre üyeleri de katıldı.

Milli sporcular, Polonya'da Avrupa Yıldızlar Oryantiring Şampiyonası'nda yarışacak Milli sporcular, Polonya'da Avrupa Yıldızlar Oryantiring Şampiyonası'nda yarışacak

Konuşmasında, son dönemde gündemin dinamik; iddia iftiraların yoğun olduğunu belirten Koç, düzenlediği basın toplantısının öznesi olarak rakibimiz diyerek Galatasaray'ı gösterdi.

"Galatasaray'ın Türk futbolcu için nasıl bir beka sorunu olduğunu anlatacağım" diyen Koç, "Galatasaray başkanı ve yönetcilerinin elde etmek istediklerini kazanmak için ne tür hayali senaryolar ürettiğini istaristiklerle göstereceğim. Kazanmak için her şey mübah anlayışının bu kulüp için kültür haline geldiğini paylaşacağım" dedi.

Galatasaray, Türk futbolu için beka sorunudur

"Galatasaray'ın Türk futbolu için beka sorunu olduğunu anlatacağım" diyen Koç, "Hayali senaryolarla değil, gerçeklerle sizlere sunacağım. Bu kulübün sadece futbolda değil, kötülük ve riyakarlıkta da Şampiyonlar Ligi'nde olduğunu, kazanmak için her şeyin mübah olduğu anlayışının bu kulüpte kültür haline geldiğini, hadsiz çirkin tavırlarından daha iyi anlayacağınızı düşünüyorum" dedi.

'Samimiyseniz yabancı hakem talebine destek verin'

Ali Koç konuşmasında, "Madem TFF Başkanı'ndan memnun değilsiniz, madem hakemlerden şikayetçisiniz o zaman mert ve dürüstseniz bizim gibi yabancı hakem talebine destek verin" dedi.

"Mertseniz, dürüstseniz, kendinize güveniyorsanız, kalan maçlarda yabancı hakemi destekleyin. Bu sizin en büyük samimiyet testiniz. Samimiyseniz desteklersiniz. Ama değilsiniz" diyen Fenerbahçe Başkanı Koç, rakiplerinin Türk hakemlerine güvendiğini dile getirdi.

"Yabancı hakem istemezler. Çünkü Avrupa’da görüyorlar yabancı hakemlerin nasıl maç yönettiğini, tabii istemezler. Çünkü en iyi sonuçları Türk hakemlerle alıyorlar" diyen Ali Koç, "Son yıllarda bu kulübü yönetenlerin ortak özellikleri samimiyetsizlik ve riyakarlık. Tenhada farklı, kalabalıkta farklı davranırlar. Kul hakkı yemekten hiç çekinmezler. Hak, hukuk tanımazlar" dedi.

'Teröristbaşının dua ve himmetle ayağa kaldırmalıyız dediği kulüp hangisi?

Ali Koç konuşmasında şu cümleleri kaydetti:

3 Temmuz'u kumpas olarak görmeyenlere soruyorum, o halde 17-25 Aralık, 15 Temmuz hain darbe girişimi ve birçok FETÖ kumpası hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizin anlayışınıza göre bunlar da meşru. FETÖ'nün en çok sevdiği, gönül bağı kurduğu ve sahiplendiği kulüp Galatasaray'dır. Teröristbaşının dua ve himmetle ayağa kaldırmalıyız dediği kulüp kim? Biz değiliz. Hadi siz de 'biz değiliz' deyin!

Kaynak: İHA