Fenerbahçe, Süper Lig'in 33. haftasında Sivasspor deplasmanında 2 puan kaybederek şampiyonluk yolunda önemli bir dezavantaj yaşadı.

Maça damgasını vuran penaltı pozisyonu, müsabakanın ardından Fenerbahçe soyunma odasının bir numaralı konusuydu.

Hürriyet'in haberine göre, Fenerbahçeli futbolcular ve teknik direktör İsmail Kartal, penaltı pozisyonunu soyunma odasında defalarca izledi.

Pozisyonun penaltı olmadığına kanaat getiren Fenerbahçelilerin tepkisi koridorlarda yankılandı. Başta İsmail Kartal olmak üzere futbolculardan İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş ve Serdar Dursun pozisyona isyan etti.

Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu: Acun Ilıcalı da var Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu: Acun Ilıcalı da var

Haberde İsmail Kartal'ın penaltıya verdiği tepkide şu ifadeleri kullandığı dile getirildi: "Sivas'taki en can acıtan ve skandal kararlardan biriydi. Böyle penaltı verilmez. Manaj'a müdahale geldiği anda pozisyon sona eriyor, top oyundan çıkıyor. Manaj, Livakovic'in temas ettiği değil diğer ayağını tutuyor. Sezon içinde böyle birçok pozisyonda devam kararı verildi. Kararlarda standart yok. Bizim maçlarda çıkan kartlar, aleyhimize verilen hakem ve VAR kararları... Biz ayrıcalık değil adalet istiyoruz ancak biz sahada adaleti göremiyoruz."

Kaynak: HABER MERKEZİ