Terör örgütü FETÖ ile mücadelenin aralıksız sürdüğü bildirildi. Terör örgütünün yeniden yapılanma çabaları, güvenlik güçlerinin aralıksız takibiyle engelleniyor ya da çökertiliyor. Şüpheliler hem teknik hem de fiziki olarak saniye saniye izleniyor. TRT Haber’in aktardığına göre, bu defa İstanbul'da örgütün para transferi güvenlik güçleri tarafından kamerayla kayıt altına alındı.

Söz konusu görüntülere göre, kalabalık bir alanda buluşan FETÖ'cülerin kısa süre konuştuğu, ardından biri tarafından diğerine poşet içerisinde para verdiği görülüyor. Emniyet güçleri paranın örgüt evlerinin kirası için el değiştirdiğini kaydetti. Bu arada görüntülerdeki 2 kişi gözaltına alındı.

15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir'in kabri başında tören düzenlendi 15 Temmuz kahramanı şehit Ömer Halisdemir'in kabri başında tören düzenlendi

Yeniden yapılanma amacıyla evler kiralandı. Kiralar ise örgüt yönetici yardımcıları vasıtasıyla kamuya açık alanlarda gizlice ev sorumlularına teslim edildi.10 saniyelik bir sarılma ile para dolu poşetin teslim edilmesi ise örgütün gizliliğe verdiği önemin işareti.

MİT İLE ORTAK OPERASYON

MİT ve İstanbul Kaçakçılık Şubesinin operasyonu ile 38 şüpheli gözaltına alındı. Buna göre Fetullahçı terör örgütünün İstanbul'daki güncel kadın yapılanması da çökertilmiş oldu.

Öte yandan FETÖ'nün İstanbul'daki kadın sorumlusunun Almanya’da yaşadığı tahmin edilen firari Örgüt Yöneticisi Tuğba K. olduğu tespit edildi.

Örgütteki kod isminin de Ezgi olduğu tespit edilen Tuğba K.'nın, İstanbul’daki sözde FETÖ kadın yapılanmasını üst düzey terör örgütü yöneticisi olan 4 kişiyle birlikte yönettiği anlaşıldı.

TAMAMI 18 YAŞINDAN BÜYÜK

Emniyet güçleri terör örgütü FETÖ’nün kadın yapılanmasına dair önemli detaylara da ulaştı. Buna göre, örgüt evlerinde kalanların ortak özelliği hepsinin İstanbul’da yaşadığı farklı bir evi daha bulunuyor.

Örgüt üyelerinin internet mesajlaşma uygulamaları üzerinden yazıştığı ve tamamının 18 yaşın üzerinde olduğu kaydedildi.

Örgüt üyelerine yakalanmaları durumunda hangi ifade vereceğinin de öğretildiği anlaşıldı.

Gözaltına alınan 38 şüpheliden 28'i tutuklanarak cezaevine gönderildi. Baskınlarda şüphelilerin yanı sıra kandırılarak örgüt evlerine götürülen 14 çocuk bulunduğu da tespit edildi.

Emniyet birimleri çocukların pedagog eşliğinde bilgisine başvurdu. Söz konusu çocuklar örgüt evlerinde yaşadıklarını ayrıntılarıyla anlatırken yine aynı evlerde örgütsel propaganda yapıldığını söylediler.

PARA TRANSFERİ POLİS KAMERASINDA:

Kaynak: HABER MERKEZİ