Gazze Şeridi’nde yaşayan yaklaşık 2 milyon Filistinlinin dünyayla bağlantısı tamamen kesildi. Gazze’ye iletişim ve internet hizmeti sağlayan en büyük telekomünikasyon şirketi Paltel ve Jawwal, tüm internet ve telefon hizmetlerinin durduğunu duyurdu.

Ekran görüntüsü 2023-11-16 190304

Yakıt sıkıntısı neden oldu

Gazze’deki iletişim krizinin nedeni, gerekli akaryakıtın bulunamaması. Gazze’deki ana istasyonlarda çalışan tüm jeneratörler, yakıt sıkıntısı nedeniyle durdu. Filistin İletişim ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı da birkaç gün önce yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nde yakıt sıkıntısı nedeniyle 16 Kasım Perşembe günü itibarıyla iletişim hizmetlerinin duracağını bildirmişti.

Ekran görüntüsü 2023-11-16 190313

Rusya, Ukrayna’da savaşan çok sayıda yabancı paralı askerleri öldürdüğünü duyurdu! Rusya, Ukrayna’da savaşan çok sayıda yabancı paralı askerleri öldürdüğünü duyurdu!

Gazze’de yaşam nasıl etkilenecek?

Gazze’de tüm internet ve telefon hizmetlerinin kesilmesi, Gazze Şeridi’nde yaşayanların hayatını olumsuz yönde etkileyecek. Gazze’de yaşayanlar, dünyayla haberleşemeyecek, acil durumlarda yardım alamayacak, eğitim ve sağlık hizmetlerinden yararlanamayacak. Gazze’de iletişim hizmetlerinin ne zaman yeniden başlayacağı ise belirsizliğini koruyor.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)