Biyoçeşitliliğe saldırıya sert tepki: İranlılara 774 bin TL ceza! Biyoçeşitliliğe saldırıya sert tepki: İranlılara 774 bin TL ceza!

Özellikle akşam saatlerinde yoğunlaşan yağışla beraber gökyüzünü aydınlatan şimşekler ise vatandaşları şaşırttı. Peşpeşe çakan ve geceyi adeta gündüze çeviren şimşekler güzel görüntüler oluştururken, bu anı doğa sever gezgin öğretmen Ümit Bartın kamerasına aldı.

Ümit Bartın: "Şimşekleri Görsel Bir Sanata Dönüştürdüm"

Ümit Bartın, şimşeklerin görselliği karşısında büyülendiğini ve bu güzellikleri bir sanat eserine dönüştürmek istediğini ifade etti. Bir gün boyunca şimşekleri kayda alan Bartın, "Son günlerde tüm yurtta devam eden yağışların başlaması bazı açılardan her ne kadar olumsuzluklara yol açsa da ben yeryüzüne yayılan bu şimşeklerin ışığını bir görsel sanat formuna dönüştürmek istedim ve bir gün boyunca şimşekleri kayda alarak görsel şölene dönüştürmek istedim. Şimşekler yeryüzünde adeta büyük bir ışık patlaması gibiydi, harikaydı. Gece karanlığında birçok kez beni şaşırtacak şekilde gürleyen gök gürültüsü aynı zamanda güzelliklerle doluydu" dedi.

Yağış Çarşamba Akşamına Kadar Devam Edecek

Meteorolojiden alınan bilgilere göre, bölgede yağışlı havanın çarşamba akşamına kadar devam etmesi bekleniyor.

Kaynak: İHA