27 Eylül 2020, Pazar
Son Dakika

Hastayı ambulansa eşek taşıdı

Erzincan’da, hayvanlarını otlatmak için çıktığı yaylada rahatsızlanan Çiğdem Mavitaş'ın yardımına, AFAD ve UMKE ekipleri yetişti. Arazi koşulları nedeniyle yolda bekletilen ambulansa eşek ve sedye üzerinde taşındı.
01.09.2020 14.29.23

Erzincan'da yaylada rahatsızlanan Çiğdem Mavitaş (21), Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinin 4 saatlik çalışmasıyla hastaneye ulaştırıldı. Tatlısu köyü kırsalında, hayvanlarını otlatmak için yaylaya çıkan Çiğdem Mavitaş, aniden rahatsızlandı. Mavitaş'ın yakınları da 112 Acil Servis'i arayarak, yardım istedi. Yaylada yol olmadığı için ambulansla hastaya ulaşılamayınca UMKE devreye girdi. 

Dört saatte ulaşıldı

Erzincan merkeze 60 kilometre uzaklıktaki yaylaya gidebilmek için Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve UMKE ekipleri, yaklaşık 4 saatlik yolculuğun ardından hastaya ulaştı. Ekipler, ilk müdahaleyi yaptıkları Mavitaş'ı eşek ve sedye üzerinde taşıyarak, ambulansa ulaştırdı. Yolda bekletilen ambulanstaki sağlık ekibine teslim edilen Mavitaş, Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedavisine devam edilen Çiğdem Mavitaş'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İTTİFAK - AAYorum Ekle