Seçimler yaklaştıkça ittifak çalışmaları da hız kesmeden devam ediyor. HDP'nin de dahil olduğu Emek ve Özgürlük İttifakı'ndan seçimle ilgili açıklama geldi.

Avrupa'da bir ilke imza atmıştı! Yeni kabinenin sürpriz ismi... Avrupa'da bir ilke imza atmıştı! Yeni kabinenin sürpriz ismi...

'ADAY ÇIKARMAYACAĞIZ'

Seçimde ittifak olarak aday çıkarmayacaklarını duyuran HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan 'Demokrasinin, temel hak ve özgürlüklerin gerçekleşmesi için, yoksulluğa, yolsuzluğa, talana ve ranta dayalı bir yönetimi sürdürmüş olan bu iktidardan hesap sorma konusunda oldukça kararlıyız. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayacağız.' ifadelerini kullandı.

'KAZANMA ŞANSIMIZ YÜKSELECEKTİR'

Bu açıklamanın ardından ilk yorum DEVA Partisi lideri Ali Babacan'dan geldi. Katıldığı bir canlı yayın sırasında Emek ve Özgürlük İttifakı'nın kararını duyan Babacan, 'Ben zaten demiştim. Buradaki yarış Kılıçdaroğlu ve Erdoğan arasında olacak. Dolayısıyla ne kadar çok parti Kılıçdaroğlu'na destek verirse kazanma şansı yükselecektir. İkili bir seçim oluyor, bu görseli görmek lazım.' dedi.