Polis, eyalete bağlı Vadodara kentindeki Harni Gölü’nde meydana gelen kazayla ilgili açıklama yaptı. Buna göre, teknede 4 öğretmen ve 24 öğrenci bulunuyordu. Teknenin aşırı yüklenmesi nedeniyle alabora olduğu belirtildi.

Yüz binlerce kişi İsrail'e silah ticaretinin durdurulması için yürüdü Yüz binlerce kişi İsrail'e silah ticaretinin durdurulması için yürüdü

KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kazada 14 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin ise kurtarıldığı ifade edildi. Kurtarılanlardan bazılarının durumunun ağır olduğu ve yoğun bakımda tedavi gördüğü kaydedildi. Gölde arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

BAŞBAKANLARDAN TAZİYE MESAJI

Eyalet Başbakanı Bhupendra Patel, kazadan kurtulanlara gerekli yardım ve tedavilerin yapılması talimatını verdiğini söyledi. Patel, kazaya dair soruşturma başlatıldığını da duyurdu.

Hindistan Başbakanı Narendra Modi ise sosyal medya platformu X’ten olaya dair yaptığı paylaşımda, kurbanların ailelerinin acılarını paylaştığını ve yaralılara acil şifa dilediğini ifade etti. Modi, yerel yetkililerin, kazadan etkilenenlere mümkün olan her türlü yardımı sağladığını belirtti.

Kaynak: AA